Šíření Covid-19

Počet nakažených v Česku překročil 8000! Víme, kdy skončí roušky

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 8. 5. 2020
Téma:

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek potvrdil, že by lidé v průběhu června mohli přestat nosit povinně roušky. Ministři schválili mimořádné odměny pro zdravotníky a pracovníky sociálních služeb.

Hlavní události

- V Česku evidují hygienici celkem 8077 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Zemřelo 273 pacientů, z nemoci se vyléčilo 4413 lidí

- Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) skončí roušky v průběhu června

- Vláda schválila mimořádné odměny pro pracovníky v sociálních službách

- Kabinet schválil také dočasné kompetence pro ministra zdravotnictví

- Kolektivní imunita proti Covid-19 je v Česku mizivá. Vyplývá to ze studie

- Celosvětově se koronavirem nakazilo 3,91 milionu lidí, vyléčilo se přes 1,34 milionu nakažených, zemřelo více než 270 tisíc pacientů


Vláda ve čtvrtek schválila dočasné kompetence pro ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) navrhovat mimořádná opatření. Ten zároveň představil dočasný zákon, který vláda ve čtvrtek jednomyslně schválila.

 

On-line reportáž

ON-LINE REPORTÁŽ: Virová pandemie

18:39

Podpůrný program Czech Rise Up - Chytrá opatření proti Covid-19

 

18:03

Kvůli opilým dřevorubcům zasahovala policie

Pobyt v karanténě na Slovensku přišel dlouhý několika desítkám dřevorubců, kteří předtím pracovali v Německu. Nudu se pokusili zahnat alkoholem. Párty se ovšem rozjela tak, že musela zasahovat policie. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

17:41

Aktualizovaná statistika koronaviru v Česku

Od rána přibylo v České republice 31 nakažených na celkových 8065. Vyléčilo se již 4408 nakažených, naopak 271 nemocných zemřelo. Otestováno bylo 294 tisíc lidí.


“Tento zákon řeší dočasně situaci z hlediska regulace provozů a činností, dává kompetence pro ministra zdravotnictví navrhovat mimořádná opatření pro omezení provozu a činností, budou podléhat souhlasu vlády,“ informoval Vojtěch.


Ministři také odsouhlasili mimořádné odměny pro záchranáře a sociální pracovníky. Někteří mohou dostat až 120 tisíc korun měsíčně. Celkové náklady přesáhnou šest miliard korun.

 


Ministr zdravotnictví ve čtvrtek rovněž potvrdil, že v průběhu června by lidé mohli odložit roušky. K tomu dojde v případě, že se situace bude stále dobře vyvíjet.


Koronavirem se ve světě nakazilo už více než 3,91 milionu lidí. Kvůli nemoci zemřelo přes 270 tisíc infikovaných pacientů, vyléčilo se více než 1,34 milionu nakažených.

TN.cz