Kateřina Razýmová

Kateřina Razýmová potvrdila parádní formu, doma urvala osmé místo!

Kateřina Razýmová potvrdila parádní formu, doma urvala osmé místo!
Zdroj: Profimedia

Další vynikající závod za sebou má Kateřina Razýmová, která si vyjela další solidní umístění. Ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě doběhla ve stíhacím závodě osmá. V nejlepší dvacítce se udržela i Kateřina Janatová.

České závodnice se na domácí půdě vytáhly! Světový pohár v klasickém lyžování se po čtyřech letech vrátil na českou půdu a nadšení diváci viděli skvělé výkony českých lyžařek. Nejvíce zazářila ve Vysočina aréně Kateřina Razýmová, která tak potvrdila vzrůstající formu.

V sobotním intervalovém závodu dojela Razýmová na parádním desátém místě a o den později svou pozici ještě vylepšila! Ve třičtvrtině trati si stále držela svou startovní pozici, ale postupně zrychlovala a cílem proletěla na osmém místě. Letošní Zlatou lyži tak zakončila více než úspěšně.

Související obsah

Kometou víkendu se však stala Kateřina Janatová, která po životním výkonu startovala ze třinácté pozice a většinu trati se držela tempa s hvězdnou Švédkou Charlotte Kallaovou. V posledních úsecích jí ale pomalu začaly docházet síly a nakonec přeťala cílovou čáru na výborném šestnáctém místě.

Závod vyhrála stylem start - cíl vedoucí závodnice Světového poháru Therese Johaugová z Norska. Stříbrnou pozici si podržela Ruska Natalja Něprjajevová, norský souboj o bronz ovládla Ingvild Flugstad Ostbergová, která doběhla společně s Heidi Wangovou a rozhodoval fotofiniš.

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události