MMA

McGregor stoupá v žebříčcích UFC! A to vyhrál poprvé po třech letech

McGregor stoupá v žebříčcích UFC! A to vyhrál poprvé po třech letech
McGregor na vážení před duelem s Cerronem Zdroj: Profimedia

Před UFC 246 irský ranař nestál v kleci 15 měsíců a na výhru čekal od roku 2016. V lednu 2020 se Conor McGregor vrátil a čtyřicetivteřinovým výpraskem zpečetil svůj comeback do profesionálního MMA. Jeho vítězství nad Donaldem Cerronem se projevilo i v žebříčcích UFC.

McGregor (22-4) v minulosti získal titul v pérové (66 kg) i lehké váze (70 kg). Dlouhou pauzou ztratil své tituly i vydobené pozice. Teď bývalý dvojnásobný šampion znovu stoupá na vrchol UFC. Po výhře 18. ledna poskočil hned ve třech žebříčkách nejprestižnější organizace světa.

 

Velterová váha – 14. pozice
Ir v této kategorii odzápasil tři zápasy. V roce 2016 se dvakrát postavil Nateu Diazovi (20-12), kde v prvním duelu utrpěl porážku, ale následnou odvetu vyhrál.

Těžší váhovka je pro Ira jednou z možností, kudy povede jeho kariéra. Pro svůj návrat do sezóny 2020 si znovu vybral právě tuto kategorii, kde čelil veteránovi Donaldovi Cerronemu (36-14-1NC) a uvidí se, co přijde dál. Sedmasedmdesátce vládne šampion Kamaru Usman (16-1).

Takhle se McGregor vrátil po 15 měsících do klece:


 

Lehká váha – 3. pozice
V kategorii do sedmdesáti kilo poskočil Ir o jednu příčku. Předehnal tak Justina Gaethjeho (21-2), který byl po Tony Fergusonovi dalším potenciálním vyzyvatelem neporaženého Chabiba Nurmagomedova, který drží pás šampiona.

Nejenže nadějného zápasníka předehnal v žebříčku, ale také ho pravděpodobně předběhne i v pořadníku na vládnoucího Dagestánce. Ale odveta McGregor vs. Nurmagomedov je opředená mnoha neznámými.

Související obsah

Ačkoli ukázal skvělou formu ve velterové váze, nižší váhovka je pro něj nejpřirozenější cestou. Sám McGregor říká, že mu nedělá problém shazovat a může tak bojovat ve více kategoriích. Dokonce by bylo možné, ho vidět znovu v pérové váze (do 66 kg), nicméně dvě vyšší kategorie nabízí zajímavější soupeře.

Související obsah

V lehké váze poskočil i Diego Ferreira (17-2), který si ve svých pětatřiceti letech a s šesti vítězstvími v řadě razí cestu na vrchol. Na UFC 246 uškrtil ve druhém kole Anthony Pettise (22-10).

Související obsah


 

Pound for Pound – 11. pozice
P4P je žebříček, který srovnává zápasníky napříč všemi váhovkami na základě jejich výkonu, komparace s ostatními i jaké bojovníky dokázali porazit. Pokud se UFC považuje za nejprestižnější a nejlepší organizaci světa, král tohoto žebříčku může být brán jako nejlepšíh MMA fighter planety.

V současnosti mu vládne polotěžká váha (do 93 kg) Jon Jones. Conor McGregor po úspěšném comebacku postoupil o dvě pozice.

Zdroj: Profimedia

Žebříčky jsou počítané od pozice šampiona. Tedy držitel pásu v dané váhovce je pomyslné číslo 0 a druhý nejlepší zápasník je číslo 1, tedy nejpravděpodobnější adept na titul.

Jestliže McGregor drží v lehké váze třetí pozici, znamená to, že před ním jsou dva atleti: Tony Ferguson (25-3) a Dustin Poirier (25-6-1NC) a až pak šampion Chabib Nurmagomedov (28-0).

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události