Fotbal

Mikel Arteta kvituje přerušení Premier League. Chraňte se navzájem, vyzývá

Mikel Arteta kvituje přerušení Premier League. Chraňte se navzájem, vyzývá
Zdroj: Profimedia

Trenér Arsenalu Londýn je po pozitivních testech na nový koronavirus v karanténě. Svým fanouškům na twitteru poslal vzkaz, ve kterém nabádá k všeobecné opatrnosti a také kvituje přerušení anglických fotbalových soutěží.

Londýnský celek se ocitl v izolaci poté, co vyšla zpráva o nakažení majitele Olympiakosu Pireus, se kterým Gunners bojovali v play-off Evropské ligy.

První oficiální nákaza se na Emirates Stadium potvrdila ve čtvrtek večer. „Šel jsem na test, když jsem se necítil nejlíp. Chci se ale vrátit, jen co mi to zdraví povolí,“ řekl po zjištění obávané diagnózy Arteta, jenž převzal Arsenal před Vánoci.

Nyní prodělává léčbu a dle všeho dělá pokorky. „Děkuji všem za obrovskou podporu, které se mi dostává. Cítím se již lépe," uklidňuje příznivce na svém twitterovém profilu.

Související obsah

„Čelíme obrovské a bezprecedentní výzvě. Zdraví každého z nás je teď velmi důležité. Chraňte se navzájem a dodržujte pokyny. Jen tak to můžeme společně překonat. Chtěl bych také ocenit přístup Premier League, která přijala správné rozhodnutí," kvituje stanovisko soutěže, která se podle prvotních plánů měla normálně odehrát. 

Sedmatřicetiletý španělský trenér není jediným nakaženým účastníkem v anglické nejvyšší soutěži. Kromě kouče Gunners byl pozitivně testován i útočník Callum Hudson Odoi z Chelsea, v karanténě jsou také kluby Everton a Bournemouth.

Související obsah

Právě tyto případy donutily britské fotbalové orhány k rychlému jednání. Nehrají se ani soutěže ve Skotsku. Ještě ve čtvrtek ale sehráli Rangers úvodní zápas osmifinále Evropské ligy s Leverkusenem před plným stadionem, stejně jako Liverpool o den dřív na našlapaném Anfield Road hostil madriské Atlético.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události