UFC

První nakažený v UFC! Zápasník vysvětlil, proč své onemocnění tajil

Lyman Good je oficiálně první zápasník ve stáji UFC, který se nakazil koronavirem. Své onemocnění dlouho tajil a odstoupení ze zápasu svedl na běžné zranění z tréninku. Teď se prý cítí mnohem lépe a je připraven zápasit!

Bývalý šampion organizace Bellator a dnes již ustálený zápasník velterové váhy v UFC Lyman Good (21-5-1NC) měl nastoupit 18. dubna na UFC 249. Než se galavečer z očividných důvodů zrušil, sám 4. dubna odstoupil. Jako důvod uvedl utrpěné zranění.

 
Nicméně po třech týdnech prozradil pravý důvod. „Popravdě jsem odstoupil kvůli pozitivnímu testu na COVID-19,“ řekl zápasník. V rozhovoru pro ESPN. Good se svým týmem prý nechtěl šířit paniku, a proto si na začátku dubna vymyslel zástěrku.

Zdroj: Profimedia

„Máme pandemickou situaci. Já jsem nechtěl přilívat olej do ohně a zbytečně v lidech vzbuzovat strach. Byl to risk, který jsem byl ochoten podstoupit, bohužel jsem to chytil,“ pokračoval Good, který trénoval i po vyhlášení karantény.
 

Zápasník přiznal, že mu během onemocnění byl prezident UFC Dana White velice nápomocen. Ten se i přes současnou situaci snaží uspořádat nové galavečery. Potvrzení prvního nemocného zápasníka může být pro jeho snažení překážkou.

Související obsahV rámci přípravy na svůj zápas s Belalem Muhammadem se stýkal se sparingpartnery a trenéry. Když ho jeho tělo při tréninku neposlouchalo, rozhodl se raději podstoupit preventivní test. Ten vyšel pozitivně. Kromě něj se virem nakazila i jeho přítelkyně a jeden z trenérů.

Související obsah

Teď se již cítí mnohem lépe a chce se co nejrychleji vrátit do klece. Nicméně sám přiznal, že bude potřebovat několikaměsíční kemp, neboť nemoc měla negativní dopad na jeho plíce a fyzičku. „Byl jsem mimo, ale teď jsem připravený se vrátit,“ dodal.
 

Naposledy zápasil v listopadu 2019 na UFC 244, kde si připsal vítězství technickým knokautem v duelu s Chance Rencountrem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události