Esport

Návrat evropské ligy v League of Legends: Ve hře jsou čtyři Češi

Návrat evropské ligy v League of Legends: Ve hře jsou čtyři Češi
Zdroj: Riot Games

League of Legends je světově nejsledovanějším esportem a evropská liga patří kvalitativně k těm vůbec nejlepším. Z ligy se od letoška kvalifikuje nejvyšší počet týmů na světový šampionát, který se koná jen jednou za rok a je velkým svátkem celého esportu. Čína a právě Evropa jsou jediné dva regiony, které budou na Worlds zastupovat hned čtyři celky.

V evropské LEC (League European Championship) se nachází deset elitních týmů. Liga je od roku 2019 uzavřená a nejde z ní tedy ani sestupovat ani do ní postoupit. V letní části sezony se ve hře představí hned čtyři čeští reprezentanti: Matyáš „Carzzy“ Orság s Markem „Humanoid“ Brázdou (MAD Lions E. C.), Patrik „Patrik“ Jírů (EXCEL Esports) a Petr „Denyk“ Haramach (Misfits Gaming).

Největším favoritem budou hráči z G2 Esports. Soupiska oplývá kvalitou na všech pěti postech a v aktuální sestavě vyhráli G2 i poslední tři ligové sezony. I tentokrát mají nejrealističtější šanci se jim vyrovnat hráči z Fnatic, kteří by dle papírových předpokladů měli postoupit na Worlds z druhého místa.

 

Související obsah

 

Tým Misfits mezi jarní a letní sezonou přivedl hned dva nové hráče. Příchod Kobbeho znamenal odchod korejského hráče Bvoye a akvizice Dosse znamená pro českého zástupce Denyka konkurenci na jeho roli týmového supporta. 

Hraje se osm hracích týdnů formátem dvakrát každý s každým a nejlepších šest postoupí do play-off. Zápasy se budou vysílat každý pátek od 18:00 a sobotu od 17:00.

 

Související obsah

 

První a poslední hrací týden přiude jedno kolo navíc, které bude probíhat v neděli od 17:00. Všechna utkání budou streamována na Twitch kanále LEC. Rozpisy utkání jsou k dispozici na oficiálním webu soutěže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události