Hokej

Hezké gesto. Čeští hokejisté pomůžou v boji proti koronaviru

Hezké gesto. Čeští hokejisté pomůžou v boji proti koronaviru
Čeští hokejisté oslavují gól | Zdroj: profimedia.cz

Už 5. listopadu čeká Českou hokejovou reprezentaci ostrý start na turnaji Karjala Cup. V prvním utkání se naši hokejisté utkají se Švédskem a zápas pro ně bude mít ještě zajímavější náboj. Každým vstřeleným gólem totiž přispějí na boj proti koronaviru.

S nápadem přišel partner hokejové reprezentace ŠKODA AUTO, který za každou vstřelenou branku českého týmu pošle stovky obědů do jedné z nemocnic, kde musejí zdravotníci dennodenně svádět tvrdý boj s koronavirem.


„Situace je vážná a jakákoliv podpora přetíženého zdravotního personálu má smysl. Proto jsme se v rámci našeho dlouhodobého partnerství s českou hokejovou reprezentací rozhodli podpořit ty, kteří v této době pracují s obrovským nasazením a v těžko představitelném stresu,“
říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení značky ŠKODA.

Související obsah

Českou hokejovou reprezentaci čekají na Karjala Cupu tři zápasy, kromě zmíněného utkání se Švédskem, odehrají také duely s Finskem a Ruskem a každý jejich gól se počítá.

"Lékaři, sestřičky a další zdravotnický personál odvádějí neuvěřitelnou práci a zasluhují plné uznání i obdiv. Nikomu z nás není lhostejné, jak se situace vyvíjí a čemu všemu musí na svých pracovištích čelit. Jsem proto rád, že jim můžeme tímto způsobem alespoň symbolicky poděkovat a vyjádřit podporu. Všem lékařům a sestřičkám chci jménem hráčů vzkázat, že si jejich práce nesmírně vážíme a držíme jim palce. Jsou skvělými reprezentanty naší země," dodal trenér českého nároďáku Filip Pešán.

Související obsah

Obědy pro zdravotnický personál bude zajištovat kuchařský tým pod vedením šéfkuchaře Jana Punčocháře, kterého známe z kulinářského televizního pořadu Masterchef. Na přípravě pokrmů se bude podílet také Tomáš Dolníček z brněnského Koishi restaurantu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události