šipky

Co ukázala první kola? Skvělí nováčci, zkáza Durranta a odpočatý MvG

Šipkařská Premier League za sebou má tři úvodní večery, které už lehce napověděly, v jaké formě aktuálně hráči jsou. Dobrý nástup prožila dvojice nováčků i Michael van Gerwen, kterému prospěla pauza.

Bez úřadujícího mistra světa a čerstvé jedničky Gerwyna Price, kterého vyřadil koronavirus, se odehrála první tři kola prestižní šipkařské Premier League.

Úvodní duely přinesly řadu skvělých bitev a především ukázaly, kdo je aktuálně na koni. Fantastickou formu z úvodu ročníku potvrdil Jonny Clayton, který zatím nezaváhal.

Naposledy dokonce debutující Velšan korunoval svůj triumf nad Josém de Sousou zavřenou devítkou a s pěti body se drží na čele dosavadního žebříčku.

Související obsah

Stejně jako on září i Dimitri van den Bergh, který po úvodní remíze s van Gerwenem uspěl v přetahované s Nathanem Aspinallem a naposledy sejmul Durranta suverénně 7:0.

Na poslední sérii PDC Super Series se nepředstavil holandský úderník van Gerwen. Jemu pauza evidentně prospěla, bývalá světová jednička totiž také ještě nenašla přemožitele.

Kromě již zmiňované remízy s van den Berghem si smlsl na Peterovi Wrightovi a naposledy podobně hravě zdolal i Roba Crosse. Mighty Mike si zkrátka vyčistil hlavu a znovu dominuje.

Komu se naopak nedaří, to je Glen Durrant. Duzza je po prodělání koronaviru, který měl u něj těžký průběh, ve velkém útlumu a zatím jen marně hledá formu, kterou měl vloni.

Jistě si vzpomenete na Duzzovu skvělou jízdu skrze poslední ročník Premier League, kde jasně dominoval a na konci oslavil titul. V úvodních zápasech uhrál zatím jen šest legů a je jediným, kdo zatím nebodoval.

Samozřejmě, vše se může změnit i díky týdenní pauze, po níž budou následovat poslední čtyři večery. Jen je však dávat pozor, aby Durrantovi neujel vlak.

Související obsah

Poměrně dobře se se špičkou pasuje také José de Sousa. Po remíze s Crossem a porážce ve velké tahanici s Garym Andersonem sice prohrál s Claytonem, ale zápas měl nesmírnou kvalitu.

De Sousa hrál průměr přes 108, ale doslova hořel na doublech. Z deseti pokusů trefil jen tři. Nehledě na to, že se za stavu 2:2 při svém podání opět přepočítal.

Sedmdesát sice začal skvělou trojitou osmnáctkou, ale pak mířil místo do dvojnásobku osmičky na dvanáctku a tuto chybu Clayton potrestal, čímž se dostal do trháku.

Ačkoliv ještě nevyhrál, tak ukázal svou sílu a pokud bude přesnější na checkoutech, může ještě hodně zazlobit.

Zdroj: Profimedia

Těžký úkol stál před Jamesem Wadem, který místo měsíčního volna musel narychlo skočit do rozjíždějícího se vlaku, proto se dalo čekat, že se v úvodu může chvilku hledat.

The Machine má ale velké kvality a pořád ještě neřekl své poslední slovo. Ukázat se může již ve čtvrtek proti van Gerwenovi.

Vede se i Aspinallovi, který má dvě výhry a těsnou porážku s van den Berghem. Po výprasku od van Gerwena se zvedl Peter Wright, jenž přetlačil krajana Garyho Andersona.

Související obsah

Velkou chuť napravit zpackanou loňskou sezónu má i Rob Cross, jenž po plichtě s de Sousou porazil právě Wadea a naposledy nestačil na holandskou raketu.

Úvodní zápasy tak ukázaly, že Premier League má velkou kvalitu a zápasy dopředu nemají jasného favorita. Oproti loňsku je a bude ještě více vyrovnaná.

Také je pro obraz šipek dobrou zprávou, že liga není jen záležitostí anglických hráčů, ale že se mezi absolutní špičku dostává stále více zemí.

Angličanů je nakonec o jednoho více, než bylo předpokladem. Světovou jedničku Gerwyna Price totiž vyřadil koronavirus:

Čtvrteční zápasy Premier League můžete sledovat od 20.00 na platformě Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události