MS v hokeji 2021

Silní Rusové ještě posilují! Z NHL jim na mistrovství světa přiletí tři hráči

Silní Rusové ještě posilují! Z NHL jim na mistrovství světa přiletí tři hráči
Zdroj: Profimedia

Ruský výběr patří na mistrovství světa mezi ty papírově nejsilnější a v následujících dnech svou roli favorita ještě zvýší. V NHL totiž z play-off vypadlo St. Louis i Washington a Rusové ulovili tři hvězdné posily: Dmitrije Orlova, Ilju Samsonova a Vladimira Tarasenka.

Sborná je po dvou zápasech na prvním místě skupiny A a má našlápnuto k zisku dalšího cenného kovu. Rusové to ale nechtějí podcenit, a když jejich hvězdy vypadly z play-off NHL, oslovili je a tři na to kývli.

Ruský hokej potvrdil na svém Twitteru, že přiletět by měli brankář Ilja Samsonov a obránce Dmitrij Orlov z Washingtonu a také křídelník Vladimir Tarasenko ze St. Louis. Oba tyto týmy vypadly z vyřazovací části v noci z neděle na pondělí.

Největší posilou v hledáčku byl samozřejmě kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin, avšak ten reprezentaci odmítl kvůli nedoléčeným zraněním ze sezony.

Související obsah

Dosud měli Rusové ve svém výběru šest hráčů z NHL: Obránce Gavrikova, Provorova, Zadorova a Zuba a útočníky Barabanova a Grigorenka.

Související obsah

Češi teoreticky mohli z Washingtonu získat brankáře Vaněčka a obránce Kempného, jenže oba dva kvůli zraněním v noci nehráli, takže ani jejich start na mistrovství světa se konat nebude.

Pod vypadnutí Washingtonu z play-off NHL se podepsal nádherným gólem i David Pastrňák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události