EURO 2020

Spousta cestování, bublina a izolace. Netradiční Euro pro Česko začíná

Spousta cestování, bublina a izolace. Netradiční Euro pro Česko začíná

Českým fotbalistům se pořádně zkomplikovala situace ohledně vlastní organizace na evropském šampionátu. Už měli domluvený hotel a tréninková hřiště v docházkové vzdálenosti od stadionu, ale všechno je teď jinak. Kvůli skotským bezpečnostním opatřením musí bydlet a trénovat na hotelu v Praze a na každý zápas se mu musí přepravovat letecky tam a zpátky.

Vše bylo již v Edinburghu připravené. Ubytování a tréninková hřiště. Ale naprosto zbytečně. Protože Skotsko jako jediné z pořádajících zemí zavedlo pravidlo, že když jeden jediný hráč bude pozitivně testovaný, tak do karantény musí celý tým. Zatímco ostatní země podle Return to Play Protocolu umožňují izolovat jen konkrétního pozitivně testovaného hráče.
 

Vedení české reprezentace tak muselo narychlo začít shánět ubytování a tréninková hřiště. 9. června, den po zápase s Albánií, měli odletět do Skotska, ale to se změnilo. „Musíme teď napnout všechny síly, aby hráči a trenéři měli připravené ty nejlepší podmínky. Samozřejmě je malou výhodou, že to v Česku známe,“ řekl minulý týden manažer reprezentace Libor Sionko. Azyl čeští fotbalisté našli na strahovském stadionu Evžena Rosického vedle sídla Fotbalové asociace ČR.
 

Související obsah

Český tým tak bude muset na každý jednotlivý zápas létat tam a zase zpátky K prvnímu zápasu odcestují s dvoudenním předstihem, když v sobotu před polednem stihnou ještě jeden trénink. K dalšímu zápasu proti Chorvatsku vyrazí pouhý den předem a k poslednímu zápasu v Londýně se vypraví opět dva dny předem, kdy předzápasový trénink už absolvují v dějišti utkání. „O cestování se nám stará náš partner Alexandrie, takže budeme mít soukromé letadlo, ale netuším, s jakou konkrétní společností budeme létat,“ řekl tiskový mluvčí Petr Šedivý.

 

Související obsah

Po zápasech se ale hráči v Británii zdržovat nebudou. „Ihned po každém zápase poletíme zpátky do Prahy. Hráči nestráví ve Skotsku žádný čas navíc. I po příletu do Prahy budeme stále v bublině. Situace je stejná, jako bychom měli základnu ve Skotsku,“ potvrdil Šedivý.Zápasy české fotbalové reprezentace:

Skupina D: Anglie, Chorvatsko, Skotsko, Česko

14.06 15:00 Skotsko - Česko
18.06 18:00 Chorvatsko - Česko
22.06 21:00 Česko - Anglie


Soupiska české fotbalové reprezentace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.