EURO 2020

Bizarní chyba sudích na fotbalovém Euru. To neuvidíte ani v přeboru

Bizarní chyba sudích na fotbalovém Euru. To neuvidíte ani v přeboru
Zdroj: Profimedia

Pravidla znějí jasně. Po odkopu od branky, při vhazování nebo z rohového kopu nemůže být odmáván ofsajd. I na těch nejnižších úrovních se stává velmi zřídka, že na to rozhodčí zapomenou. Ale na evropském šampionátu, jednom z největších fotbalových vrcholů? To byste nečekali. Ale přesto se to stalo při pátečním zahajovacím utkání mezi Itálií a Tureckem.

Běžela 47. minuta utkání. Lorenzo Insigne zahrával rohový kop nakrátko, když míč přihrál poblíž stojícímu Berardimu. Ten sice byl za brankovou čárou, ale z hlediska pravidel proběhlo všechno v pořádku, jelikož po rozehrání rohového kopu se ofsajd nepíská. Jiného názoru byl ale čárový rozhodčí Hessel Steegstra, který po chvilce váhání zvedl praporek.

Že se jedná o chybu, si neuvědomil ani hlavní rozhodčí Danny Makkelie, který na základě zvednutého praporku postavení mimo hru odpískal. Italští fotbalisté se nestačili divit. Stoper Giorgio Chiellini ihned běžel za hlavním sudím, aby mu vysvětlil, že udělal chybu. Domenico Berardi zase sepjal ruce a vyčítavým pohledem se díval na čárového rozhodčího. Nic platné. Celá situace už byla zahraná a nešla vzít zpět. 

Další kontroverzní situace ale nastala na konci prvního poločasu. Krajní obráce Spinazzola centroval do vápna a trefil ruku Zekiho Celika, který ji měl od těla. Ještě podle pravidel z minulé sezony by se jednalo o jasný pokutový kop, ale to už nyní neplatí. Od příštího ročníku počínaje letošním evropským šampionátem totiž bude penalta odpískána pouze v případě, že půjde ruka přímo proti míči. 

Situaci sice chvíli zkoumal videorozhodčí, ale bez většího váhání sdělil Mekkeliemu do sluchátka, že bylo vše v pořádku. Temperamentní Italové tak protestovali marně. 

 

I přes tyto  sporné situace si ale Italové dokráčeli k pohodlnému vítězství 3:0 a stanuli na prvním místě skupiny A.

Tak tohle je tutovka! Pes predikuje výsledky ME ve fotbale. I když v utkání Itálie Turecko mu to zrovna nevyšlo...

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.