Nejdelší gól v historii Eura! Schick vystřelil výhru se Skotskem i rekord

Patrik Schick dává gól v prvním zápase EURO 2020
Patrik Schick skóruje Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace má za sebou úspěšný vstup do letošního Eura. Výhru zařídili skvěle chytající Vaclík a Patrik Schick, který obstaral oba góly do sítě Skotska, a navíc si tím připsal historický rekord.

V české sestavě bylo několik drobných otazníků, ale nakonec u trenéra Šilhavého zvítězily ty nejočekávanější varianty. V bráně dostal příležitost Tomáš Vaclík, stoperskou dvojici tvořili Tomáš Kalas a Ondřej Čelůstka a na pravém křídle nastoupil Masopust, kterému vyšla generálka s Albánií, Hložek začal pouze na lavičce.

Dobrou zprávou pro Čechy bylo, že Skotsko nemohlo nastoupit s nejsilnější možnou sestavou. Kieran Tierney totiž kvůli zdravotním problémům nebyl ani na lavičce. Obránce Arsenalu měl být jedním z klíčových mužů skotské sestavy.

Po čtvrthodině hry se do dobré příležitosti dostal Jankto, přihrávkou ve vápně našel Schicka, ale jeho střelu gólman Marshall vytěsnil na roh.

Nejdůležitější okamžik prvního poločasu si schovali Češi na 42. minutu. Vladimír Coufal poslal ideální centr do vápna, kde ho Patrik Schick hlavou poslal přesně k tyči.

Krátce po přestávce zahrozil opět Schick, ale hned na to Jack Hendry vystřelil nebezpečně do břevna a následně Vaclík fantastickým zákrokem vytáhl míč, který přes něj zapadal do odkryté brány.

V 52. minutě si Patrik Schick všiml, že brankář Marshall je daleko z brány a perfektní střelou z poloviny hřiště ideálně přestřelil vracejícího se gólmana.

Schick poslal svou gólovou střelu ze vzdálenosti 45,4 metru, což znamená, že je to gól z největší dálky na evropském šampionátu od roku 1980, kdy se tyto údaje vyhodnocují.

Skotové se nevzdávali a dostávali se do velmi nebezpečných šancí, jenže jejich rány končily na blokujících Češích, těsně mimo bránu nebo je pochytal vynikající Vaclík.

Schick mohl ještě dovršit hattrick, když mu střídající Hložek připravil parádní pozici, jenže napotřetí už mu to nevyšlo a Marshall jeho střelu pokryl. Zbytek zápasu Češi dokázali ubránit, udrželi nulu a po výhře 2:0 mají skvěle rozehraný turnaj.

Skotsko - Česko 0:2
Branky: 42. a 52. Schick

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Patrik Schick