EURO 2020

Skvělí Bale a Ramsey dovedli Wales k výhře, Turecko téměř jistě končí

Fotbalisté Walesu porazili v důležitém zápase Turecko 2:0, čímž se výrazně přiblížili postupu do vyřazovacích bojů. Naopak Turci jsou po dvou prohrách stále bez bodu s celkovým skóre 0:5, takže k postupu už jim může pomoct jenom zázrak.

Velšané byli od začátku lepším týmem. Využívali hlavně děravé obrany soupeře. Velké starosti dělala Turkům hlavně dvojice Gareth Bale a Aaron Ramsey.

Poprvé zahrozila už v šesté minutě utkání. Prvně jmenovaný vysunul záložníka Juventusu povedenou kolmicí, ale ten tváří v tvář brankáři neuspěl. Další šanci si Wales vytvořil o deset minut později, kdy na zadní tyči vracel míč před branku Bale, ale z následného nebezpečného závaru hráči ve žlutém nakonec nic nevytěžili.

Po chvíli se opět připomněla nebezpečná dvojka Bale - Ramsey. Turci si nepohlídali ofsajdovou past, čehož Ramsey využil a nikým nehlídán si naběhl za obranu. Zakončení ale vůbec nezvládl a vystřelil nad.

Po šancích Walesu tak mohlo udeřit na druhé straně, ale hlavička Kaana Ayhana proletěla jen těsně vedle levé tyče. Ještě do konce prvního poločas se ale skóre změnilo a nemohl u toho být nikdo jiný než právě Bale a Ramsey, kteří předvedli nápadně podobnou akci té z před malé chvíle, ale tentokrát už Ramsey situaci vyřešil lépe a poslal Wales do vedení.

Zdvojnásobit vedení Walesu mohl po hodině hry Gareth Bale, který se nechal faulovat na hraně pokutového území. K pokutovému kopu se postavil sám faulovaný, ale poslal jej vysoko nad. Nezbylo mu tak nic jiného než skrýt obličej v dlaních.

Patnáct minut před koncem si mohl Bale napravit reputaci, ale hlavičku po centru Ramseyho poslal jen do brankáře Çakıra. Nakonec se Walesu podařilo přidat ještě pojišťující branku, když Bale našel před brankou Robertse, který v páté minutě nastavení rozhodl.

Hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Gareth Bale

Wales - Turecko 1:0

42. Ramsey

Gólman Vaclík zhodnotil svůj výkon proti Skotsku

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.