EURO 2020

Koho Češi dostanou v osmifinále? Na výběr jsou vítězové dvou skupin

Koho Češi dostanou v osmifinále? Na výběr jsou vítězové dvou skupin
Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté nakonec postoupili ze třetího místa skupiny D. Chorvaté sice mají stejně bodů i rozdíl ve skóre, ale vstřelili o jednu branku více. Stále tak není jasné, kterého osmifinálového soupeře Šilhavého tým dostane. Nejpravděpodobněji se zatím jeví Holandsko.

Jednu jistotu ale čestí reprezentanté mají. Vyhnou se obávané skupině F, kterou tvoří silné trio Francie, Německo a Portugalsko. Nenarazí také na Belgii, která je považována za jednoho z největších favoritů turnaje.

Souček a spol. můžou totiž dostat vítěze skupiny C, kterým již je jistě reprezentace Holandska, nebo nejlepší tým ze skupiny E, ale tam můžou o první místo zabojovat všechny čtyři týmy (Švédsko, Slovensko, Španělsko, Polsko).

Související obsah

Pravděpodobnější varianta je utkání s Holandskem, které by se odehrálo v neděli 27. června v Budapešti. Tuto destinaci by si přál i trenér Šilhavý, protože by fanoušci mohli přijet český tým podpořit. 

Druhou méně pravděpodobnou variantou je zápas s vítězem skupiny E. Tato situace by mohla nastat pouze v případě, že by ze třetího místa postoupila do další fáze turnaje také Ukrajina k čemuž by vedlo jen splnění alespoň jedné z následujících podmínek:

1) Francie vyhraje nad Portugalskem o tři a více gólů

2) Polsko vyhraje nad Švédskem a zároveň Španělsko remizuje se Slovenskem, nebo jej porazí vysoko 4:3, 5:4 atd.

Jestliže alespoň jednomu z těchto případů dojde, odehrají Češi osmifinále 29. června v Glasgow.

Finále Eura se nemusí hrát ve Wembley. UEFA zvažuje změnu

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události