EURO 2020

Sadílek si proti Nizozemsku splnil sen, pokecal si i s Van Nistelrooyem

Sadílek si proti Nizozemsku splnil sen, pokecal si i s Van Nistelrooyem
Zdroj: Profimedia

Český reprezentant Michal Sadílek si proti Nizozemsku splnil sen. V osmifinále fotbalového šampionátu se objevil na posledních pár vteřin na hřišti, a mohl si tak užít skvělou atmosféru, navíc okořeněnou úspěchem. Nyní už se s českým týmem připravuje na čtvrtfinálový duel proti Dánsku.

"Moc si toho vážím. Navíc to bylo v takovém utkání, jako je osmifinále na mistrovství Evropy. Takže se mi splnil sen," prohlásil Sadílek, který má k nizozemskému fotbalu jako kmenový hráč PSV Eindhoven hodně blízko.

Před zápasem mohl navíc promluvit i s legendou týmu Oranje Ruudem van Nistelrooyem. "Před zápasem jsme se potkali a prohodili jsme pár slov, bude trenérem juniorky PSV, takže jsme si popřáli štěstí, ať už budu hrát za Eindhoven, nebo někde jinde," řekl 22letý záložník, který letošní sezonu strávil na hostování v Liberci.
 

Související obsah

Nyní se Sadílek musí přesunout s týmem do vzdáleného Baku, kde je v sobotu čeká čtvrtfinálový zápas proti Dánsku.

"Je to nešťastné hrát čtvrtfinále Dánsko versus Česko v Ázerbájdžánu. Nerozumím tomu, ale respektuju to. Létání nemám moc rád, tak doufám, že tu cestu prospím," prohlásil na tiskové konferenci Sadílek, jenž už také nastínil, jak by mohlo utkání proti Dánsku vypadat.


Související obsah

"Dánové jsou také velmi kvalitní na míči, a navíc jsou na tom dobře fyzicky, podobně jako my. Bude to o tom, kdo dá do toho utkání více energie a bude ve finále kvalitnější," uzavřel český záložník, který si spolu s dalšími hráči krátí volné chvíle lepením samolepek fotbalistů z letošního Eura. "Moje album už je kompletní, to Kuba Pešek stále nemá jednu samolepku, chudák," směje se Sadílek.

Čeští fotbalisté trénují před zápasy Eura na Strahově, takhle probíhal trénink před Nizozemskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.