EURO 2020

Angličané přetlačili Dány a jsou ve finále. Rozhodla kontroverzní penalta

Letošní fotbalové Euro zná oba finalisty. K Italům se přidala Anglie, která ve svém semifinále porazila Dánsko 2:1 v prodloužení. Hodně se ale bude mluvit o penaltě, kterou sice Kane nedal, ale vzápětí se radoval z dorážky.

Zápas začali aktivněji Dánové. Už v 15. minutě mohli využít zaváhání Pickforda, ale střela mířila mimo. Následně vyslal technický pokus Damsgaard, ale minul.

Jeho chvíle přišla po půlhodině hry, kdy se postavil k přímému kopu a nádhernou střelou poslal tým z Jutského poloostrova do vedení.

Angličané mohli srovnat díky Sterlingovi, který byl sám před Schmeichelem, ale ten jeho pokus bravurně vyrazil. Nicméně do konce prvního poločasu z branky Angličané radovali. Kane našel skvěle nabíhajícího Saku, ten předkládal míč před prázdnou branku, kde byl Sterling, ale míč si do vlastní sítě srazil Simon Kjaer.

Po změně stran mohl jít Albion do vedení. Mount centroval z přímého kopu, nejvýše se vyšplhal Maguire a jeho hlavičku Schmeichel zázračně vyrazil. Po 90 minutách tak svítil na ukazateli skóre stav 1:1 a šlo se do prodloužení.

V něm měl na začátku šanci Kane, ale jeho střelu z úhlu opět zlikvidoval výborný dánský gólman. Pak přišla ale hodně kontroverzní situace. Ve chvíli, kdy byly na hřišti dva míče, došlo k penaltovému zákroku na Sterlinga.

K pokutovému kopu se postavil Kane, kterého Schmeichel opět vychytal, ale útočník Tottenhamu si poradil s dorážkou. Angličané už náskok udrželi a po vítězství 2:1 se stali druhým finalistou letošního Eura.

Hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Kasper Schmeichel

Anglie - Dánsko 2:1 pr. (1:1)
Branky: 39. Kjaer (vl.), 104. Kane – 30. Damsgaard

Dánové sice do finále neprošli, ale fanoušci hodně oslavovali už postup přes Wales: