EURO 2020

Kdo bude pískat finále Eura? Nejbohatší sudí na světě, řídil i Čechy

Kdo bude pískat finále Eura? Nejbohatší sudí na světě, řídil i Čechy
Zdroj: Profimedia

Neúprosným tempem se blíží finále evropského šampionátu, ve Wembley se potká domácí Anglie s Itálií. Duel na starost dostal Björn Kuipers, jenž pískal české čtvrtfinále a je považován za nejbohatšího sudího na světě.

Nizozemský rozhodčí Björn Kuipers povede finále Eura a bude pod velkým tlakem. V semifinále se výkon rozhodčího Makkelieho velice řešil, a tak osmačtyřicetiletý rodák z Oldenzaalu bude sledován. 

Kuipers na letošním šampionátu řídil tři zápasy a vůbec se nebál ukazovat žluté karty či nařizovat penalty. Čtyři karty udělil v zápase Dánska s Belgií i v duelu Slovenska se Španělskem. Tam dokonce ukázal na penaltový puntík. 

Související obsah

Naposledy si vzal na paškál čtvrtfinále mezi Českem a Dánskem, kde dostali kartu Michael Krmenčík a Tomáš Kalas. Kuipers bude prvním nizozemským rozhodčím, který bude rozhodovat finále evropského turnaje. 

Zároveň je Kuipers považován za nejbohatšího rozhodčího na světě. V roce 2016 činil jeho výnos více jak 11 miliónů liber (346 miliónů korun). Vlastní totiž řetězec supermarketů Jumbo a má i kadeřnictví. 

VIDEO: Fanoušci Anglie slavili po postupu do finále až do noci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.