EURO 2020

Anglická výhoda? U VARu bude sudí, který potvrdil rozhodující penaltu

Anglická výhoda? U VARu bude sudí, který potvrdil rozhodující penaltu
Zdroj: profimedia/koláž tn.cz

Finále letošního evropského šampionátu mezi Anglií a Itálií bude z pozice asistenta videorozhodčího rozhodovat Pol Van Boekel. Tedy sudí, který seděl u VARu při semifinále Albionu s Dánskem a posvětil kontroverzní pokutový kop.

Ve čtvrtek UEFA rozhodla o tom, že finále Eura bude pískat Björn Kuipers a delegovala i zbytek sudích, včetně těch, kteří budou sedět u VARu.

A jedním z nich bude právě Pol Van Boekel, který potvrdil spornou penaltu ze semifinále Anglie s Dánskem. V prodloužení zápasu došlo k drobnému kontaktu mezi Raheemem Sterlingem a Joakimem Maehlem.

Související obsah

Sudí Danny Makkeile okamžitě odpískal pokutový kop, který následně VAR posvětil, hlavního arbitra však ke kontrole nezavolal. Nyní však Van Boekel nebude sedět u videa jako hlavní, ale bude pouze poradcem Bastianu Dankertovi.

I když již zmíněná penalta obletěla celý svět a vzbudila velkou vlnu kritiky, ani to nezabránilo představitelům UEFA Van Boekela nominovat.

A to ve světě dokonce vznikla petice, aby se zápas Anglie a Dánska opakoval. Tu odstartoval fanoušek Cris Pinto. "Pokud se zápas nebude opakovat, bude to selhání UEFA a zničí to celou krásu fotbalu," napsal.

Anglie díky gólu Harryho Kanea, který dorazil vlastní pokutový kop, postoupila do finále velkého turnaje po 55 letech. Naposledy se jí to podařilo na zlatém světovém šampionátu v roce 1966.

Ke kontroverzní penaltě se vyjádřil také bývalý český sudí Jan Jílek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.