EURO 2020

Je považován za nejlepšího hráče bez trofeje. Změní to proti Itálii?

Je považován za nejlepšího hráče bez trofeje. Změní to proti Itálii?
Zdroj: Profimedia

Je dlouhodobě považován za jednoho z nejlepších fotbalistů světa. O jeho služby se zajímají nebo zajímaly ty nejslavnější kluby. On však zůstává stále věrný svému Tottenhamu, se kterým už osm let marně čeká na zisk jakékoli týmové trofeje, a to samé platí i o reprezentaci Anglie. Jedinečnou možnost jak toto prokletí zlomit má ve finále evropského šampionátu proti Itálii.

Harry Kane nastřílel v dresu Tottenhamu během osmi sezon úctyhodných 220 gólů, ale ani to nestačilo, aby se mohl radovat ze zisku jakékoli trofeje. Nejblíže tomu byl v sezoně 2018/2019, kdy se s týmem probojoval až do finále Ligy mistrů. Tam ale nestačili na Liverpool. Do finále ligového poháru se také dostali v minulé sezoně, ale na poslední chvíli jim stopku za trofejí vystavil Manchester City. 

Se stejným prokletím se reprezentační kapitán potýká i v dresu Anglie. Za dospělý tým Albionu nastoupil do 60 zápasů, ve kterých nastřílel 38 branek, ale i to bylo doposavaď na zisk trofeje málo. V základní skupině letošního šampionátu se trápil. Nevstřelil v ní ani jeden gól, navíc se nedokázal pořádně prosadit do šancí.

Související obsah

Zlomit se mu to podařilo až ve chvíli, kdy to jeho tým nejvíce potřeboval, ve vyřazovacích bojích. Vstřelil veledůležitý druhý gól proti Německu, další dva přidal do sítě Ukrajiny a doraženou penaltou rozhodl o postupu do finále proti Dánsku.

"V životě jsem odehrál tři finále, ale neužil jsem si je. Před zápasem jsem nasbíral nějaká zranění, takže jsem se soustředil více na své tělo než na samotný zápas. Nyní se cítím dobře a sebevědomě. Myslím, že tým je před finále v dobré pozici," řekl před klíčovým duelem turnaje Harry Kane. 

Související obsah

Kane se bude ve finále snažit napodobit Geoffreyho Hursta, který hattrickem v roce 1966 zajistil poslední zlaté medaile Anglie na velkém šampionátu, tehdy se jednalo o mistrovství světa. "Toto je moment, o kterém jako útočník sníte. Sir Geoff se tímto úžasným počinem zapsal do historie. Když takovou možnost dostanete, musíte po ní hrábnout a máte šanci vytvořit si svoji vlastní historii. Cítíme, že můžeme porazit jakýkoli tým na světě," prohlásil Kane sebevědomě. 

Jestli se to Kaneovi a spol. podaří, se dozvíme v neděli od 21 hodin. Ve Wembley bude duel proti Itálii sledovat přes 60 tisíc fanoušků. 

Tímto krásným gólem z půlky hřiště se Kane prosadil proti Juventusu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události