Fotbal

Hráči za to nemůžou, říká trenér Anglie. Sám byl kdysi v jejich kůži

Smutný trenér Gareth Southgate s Jordanem Hendersonem a Jadonem Sanchem
Zdroj: Profimedia

Fotbaloví fanoušci Anglie nyní prožívají velký smutek po prohraném penaltovém rozstřelu s Itálií. Mnoho z nich nadává třem neúspěšným střelcům, ale trenér Gareth Southgate se svých svěřenců zastal a vinu za prohrané finále vzal na sebe.

Kane a Maguire na úvod rozstřelu poslali míč do sítě, jenže následně selhal Rashford, Sanch i Saka a Itálie mohla slavit vítězství.

Trojice neúspěšných střelců od té chvíle schytává kritiku fanoušků a mnoho z nadávek má i rasistický nádech. Nicméně trenér Gareth Southgate se jako správný lídr zastal svých svěřenců a vinu vzal na své triko.

"Oni musí hlavně vědět, že v tom nejsou sami. Prohráváme i vyhráváme jako tým a exekutoři penalt jsou moje rozhodnutí. Pracovali jsme na nich při tréninku a je to moje rozhodnutí. Není to na hráčích," zastal se Southgate neúspěšných střelců.

 

Související obsah

"Dnes nám to nevyšlo, ale víme, že oni byli ti nejlepší exekutoři penalt, které jsme měli na hřišti. Snažili jsme se dostat ty hráče na hřiště. Už jsme museli pár hráčů stáhnout ze hřiště během zápasu, takže ano, samozřejmě je to srdcervoucí pro ty hráče, ale oni nejsou ti, kdo nesou vinu, bylo to rozhodnutí mě jako trenéra," vzal na sebe zodpovědnost.

Právě Gareth Southgate zná moc dobře, jak se neúspěšní střelci cítí. On sám totiž na Euru v roce 1996 neproměnil pokutový kop v semifinále proti Německu. Tehdy v tom byl sám, protože všichni ostatní střelci své penalty proměnili a právě jeho neproměněná desítka poslala Angličany domů.
 

V Anglii to bylo velmi smutné finále, zatímco italští fanoušci před hospodou slavili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události