Fotbal

Grealish penaltu chtěl zahrávat, trenér Southgate ho ale nevybral

Trenér Gareth Southgate v rozhovoru s Jackem Grealishem
Zdroj: Profimedia

Anglická cesta za evropským titulem skončila na poslední chvíli při penaltovém rozstřelu ve finále. Za Anglii neproměnili kop z jedenácti metrů hned tři hráči, za což byli kritizováni oni, i hráči, kteří neměli odvahu jít místo nich. Proti tomu se ohradil Jack Grealish, který prý chtěl penaltu zahrávat, ale trenér mu nedal šanci.

Třetí, čtvrtou a pátou penaltu za Anglii kopali mladíci, kterým se sice daří, ale zkušeností mají minimum. Rashfordovi je 23 let, Sanchovi 21, a Sakovi, jenž kopal v poslední sérii, dokonce pouze devatenáct. Fanoušci proto kritizovali trenéra Southgatea za výběr hráčů a zmiňovali také zkušenější borce, že i oni nesou vinu, jelikož se nepřihlásili a nechali ten obrovský tlak na mladících.

Tuto kritiku nepřešel bez reakce 25letý kapitán Aston Villy Jack Grealish. Ten na hřiště přišel na začátku prodloužení a stihl odehrát přes dvacet minut narozdíl od Rashforda se Sanchem, kteří přišli až v poslední minutě.

"Řekl jsem, že ji chci zahrávat!" hněval se na Twitteru Grealish. "Trenér udělal obrovské množství dobrých rozhodnutí během celého turnaje a rozhodnul i tentokrát. Ale nenechám lidi říkat, že jsem nechtěl zahrávat penaltu, když jsem řekl, že chci," dodal v příspěvku.

V 25 letech není Grealish žádným veteránem, ale obzvlášť oproti devatenáctiletému Sakovi má zkušeností na rozdávání, a i když v Aston Ville pokutové kopy nezahrává, z role kapitána je na tlak zvyklý.

Související obsah

Nicméně čas už nikdo nevrátí, a tak se celá Anglie musí vyrovnat se smutkem, který prohrané finále přineslo. Neúspěšní mladíci mají před sebou ještě dlouhé roky kariéry, a pokud si z turnaje odnesou jen to dobré, může Albion na příštích šampionátech směle útočit na zisk velké trofeje, která kolébce fotbalu chybí už dlouhých 55 let.

Anglická hospoda byla po penltovém rozstřelu velmi smutná, zatímco za okny slavili příznivci Itálie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události