LOH Tokio 2021

VELKÝ PŘEHLED: Kdy můžete sledovat Čechy na OH? Den po dni

VELKÝ PŘEHLED: Kdy můžete sledovat Čechy na OH? Den po dni
Zdroj: Twitter - Český olympijský tým

Olympijských her v Tokiu se zúčastní 115 českých sportovců. Ještě tedy není jasné, jak to dopadne s českými beachvolejvalisty, kterým účast komplikují pozitivní testy na koronavirus, ale ostatní čeští zástupci by měli nastoupit podle plánu.

Pátek 23. července

Jako první se s českou vlajkou pod pěti kruhy představí Jan Fleissner, který závodí na skifu, v pátek 23. července v půl druhé ráno. Fleissner nahradil ve výběru Ondřeje Synka, který se z her v Tokiu omluvil ze zdravotních důvodů. Největším úspěchem pro něj je zlato na párové čtyřce na juniorském mistrovství světa. V noci z pátka na sobotu se můžeme těšit také na lukostřelkyni Marii Horáčkovou, která je několikanásobnou mistryní České republiky v terénní a terčové lukostřelbě.

Sobota 24. července

O den později se v Tokiu představí Nikola Šarounová, která bude soutěžit ve sportovní střelbě. Největším úspěchem pro ní je stříbro a bronz na mistrovství Evropy v roce 2019. V noci z pátka na sobotu začne také turnaj ve stolním tenisu, kde máme hned tři zástupce - Hanu Matelovou, Ladislava Jančaříka a Pavla Širučka. V plánu je také začátek beachvolejbalového turnaje, ale je stále nejisté, jestli náš mužský a ženský tým bude moci kvůli koronaviru nastoupit.

Související obsah

V sobotu dopoledne v japonské metropoli nastoupí gymnasta David Jessen, cyklisté Schlegel, Štybar a Kukrle a také bude zahájený ženský tenisový turnaj, kde si velké naděje na medaili dělá především Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková a Petra Kvitová. Velkou nadějí je také deblová dvojice Siniaková/Krejčíková.

Neděle 25. července

V noci ze soboty na neděli budou pokračovat další disciplíny ve sportovní střelbě. Českou republiku zde budou reprezentovat Šumová, Tomeček, Hrčkulák a Přívratský. Představí se také šermíř Jakub Jurka a bude pokračovat turnaj v plážovém volejbale. Ve tři hodiny ráno odehrají první zápas na turnaji čeští basketbalisté, které čeká outsider skupiny Írán. V dopoledních hodinách pak hry začnou pro gymnastku Anetu Holasovou, plavkyni Simonu Kubovou, jachtaře Karla Lavického a vodní slalomáře Minařík Kudějovou s Rohanem.

Související obsah

Pondělí 26. července

Na pondělí se jistě velmi těší Alexander Choupenitch, pro kterého začne turnaj v šermu. Od dvanácti hodin pak budeme mít na startu závodu v plavání medailovou naději v podobě Barbory Seemanové. V dopoledních hodinách se pak představí ještě horský cyklista Ondřej Cink a triatlonistky Kuříková s Frintovou.

Úterý 27. července

V úterý budou moci čeští fanoušci fandit pouze smíšenému páru ve vzduchové střelbě a Jitce Čabelické na horských kolech, pokud postoupí do finále.

Související obsah

Středa 28. července

O den později se pak můžeme těšit na další medailovou naději Davida Kosteleckého, který společně s Jiřím Liptákem nastoupí ve sportovní střelbě. Ve 14 hodin čeká české basketbalisty zápas proti Francii a v dopoledních hodinách se opět postaví na start plavkyně Seemanová a plavec Čejka. Těšit se můžeme i na další medailovou naději v podobě vodního slalomáře Prskavce, kterého doplní Tereza Fišerová.

Čtvrtek 29. července

Ve čtvrtek vyrazí v nočních hodinách na green golfista Ondřej Lieser a ve hře bude také plavec Jan Šefl a jachtař Karel Lavický, kteří by měli soutěžit v dopoledních hodinách.

Související obsah

Pátek 30. července

V pátek si přijdou na své fanoušci jezdectví, kteří budou moci sledovat Příhodu s Trundou. Ve vrhu koulí se dále představí také první atletka, konkrétně Markéta Červenková a judista Lukáš Krpálek, který je jednou z největších nadějí na zlatou medaili.

Sobota 31. července

V případě postupu do finále se v sobotu opět představí střelkyně Nikola Šarounová a od 14 hodin zakončí základní skupinu basketbalisté, které čeká velký zápas proti Spojeným státům.

Související obsah

Neděle 1. srpna

V neděli 1. srpna naplno začne olympijský turnaj pro české atlety, když ve dvě ráno nastoupí v běhu na 200 metrů česká medailová naděje Pavel Maslák.

Pondělí 2. srpna

O den později pak vyrazí na trať běžkyně na 1500 metrů v zastoupení Mezuliáníková, Mäki, Vrzalová. O co nejlepší výsledek se také pokusí skokanka o tyči Romana Maláčová. Dopoledne se pak představí kanoisté bratři Fuksové s Josefem Dostálem. Na své si také přijdou fanoušci řecko-římského zápasu, kteří se můžou těšit na Artura Omarova.


Související obsah

Úterý 3. srpna

V úterý se představí další olympijská naděje z prostředí atletiky. Pro Barboru Špotákovou to jsou poslední olympijské hry a v případě, že by získala medaili, zapsala by se do dějin jako nejstarší oštěpařka, které se toto povedlo. Společně s ní si hodí i Gillarová a Ogrodníková. V běhu na 400 metrů se dále sportovním fanouškům ukáží Vondrová s Malíkovou a koulí si vrhne Tomáš Staněk. V dopoledních hodinách pak nebude chybět lezec Adam Ondra, který patří mezi další velké české naděje, a skokani na koních Zvára, Papoušek, Kellnerová a Opatrný.

Středa 4. srpna

Půl hodiny po půlnoci se o co nejlepší výsledek pokusí golfistka Klára Spilková a své snažení v noci zahájí desetibojaři Sýkora s Helceletem a oštěpem si hodí Veselý a Vadlejch. O pár hodin později možná zacinká medaile v rychlostní kanoistice, kde budou závodit Dostál se Šloufem. V dopoledních hodinách pak bude k vidění vzpěrač Jiří Orság.

Související obsah

Čtvrtek a pátek 5.-6. srpna

V těchto dvou dnech se představí čeští chodci. Nejdříve ve čtvrtek vyrazí na trať muži, konkrétně Gdula a Hlaváč a v pátek poměří se soupeřkami síly Ďurdiaková. Anežka Drahotová se bohužel nezúčastní, protože se necítí dostatečně ve formě po vynucené pauze z důvodu vyšetřování, kdy byla podezřelá z užití zakázané látky. 

Související obsah

Sobota 7. srpna

Předposlední den olympijských her se bude ještě týkat českých maratonkyň. Na trať dlouhou 42,195 kilometru se vydají Vrabcová Nývltová, Joglová a Hrochová. Úplně posledním českým sportovcem, který v Tokiu nastoupí, bude Tomáš Bábek, jenž soutěží v keirinu.

Nástupovou kolekci na OH v Tokiu předvedli Barbora Seemanová a Jan Micka

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události