Ostatní sporty

Smith v krásném zápase přetlačil de Sousu. Čtvrtfinále je kompletní

Smith v krásném zápase přetlačil de Sousu. Čtvrtfinále je kompletní
Zdroj: Profimedia

Poslední čtyři zápasy měl před sebou osmifinálový program World Matchplay, tedy druhý nejprestižnější šipkařský turnaj na světě. A že to byly parádní zápasy! Ten nejhezčí přišel v zápase Smithe s de Sousou a nakonem zvítězil Angličan. V tom dalším překvapivě zvítězil Aspinall nad Andersonem. Roli favorita potvrdil van Gerwen proti Whiteovi a Wright proti Cullenovi.

Hned první zápas osmifinálového programu nabídl neskutečnou a skvělou bitvu mezi Michaelem Smithem a Josém de Sousou. Bully Boy se poměrně rychle dostal do vedení 5:2, ale The Special One zahrál tři parádní legy a srovnal krok.

Následně si oba borci po většinu času drželi servis, ale vše se změnilo za stavu 10:9 pro Portugalce, který následně podání ztratil. Za normálních okolností se hraje na 11 vítězných legů, ale na World Matchplay je potřeba vyhrát o dva legy. Za stavu 12:11 přišel další brejk Smithe a po výsledku 13:11 tak postoupil do čtvrtfinále. Oba hráči měli průměr téměř sto bodů!

Související obsah

Druhý zápas svedl dohromady Garyho Andersona a Nathana Aspinalla. I zde byly k vidění parádní šipky, i když začátek byl poněkud vlažnější. Následně se ale oba borci rozházeli.

Začátek vyšel skvěle anglickému šipkaři, který rychle vedl 3:0, ale Létající Skot skóre okamžitě srovnal. A po brejku šel dokonce do vedení. Jenže poté čtyři legy v řadě šly na stranu The Aspa a vedl 7:4.

Jenže od stavu 8:6 pro Angličana se začaly dít věci. Ani jeden z borců si neudržel až do konce podání a nakonec se z postupu mezi nejlepších osm tenistů raduje světová jedenáctka Aspinall.

Související obsah

Do třetího zápasu nastoupil Michael Van Gerwen, na kterého čekal Ian White. Nenasazený hráč sice nehrál špatně, ale na fenomenálního Nizozemce to nestačilo.

Vybojoval si vedení 10:6, měl match dart, kterou nevyužil a White následně snížil na 8:10. Jenže v následujícím legu světová trojka zavřela 121, na závěr trefila čistý střed a také se podívá do čtvrtfinále.

Související obsah

Poslední osmifinálový pár tvořil Peter Wright a Joe Cullen. Začátek vyšel skotskému šipkaři na výbornou. Držel si průměr kolem 102, zavíral většinou na první a vedl 3:0. I nadále hrál parádně, ale Cullen nějakým zázrakem snížil do první pauzy na 2:3.

Druhou část Wright zvládl ještě lépe a před druhou pauzou vedl už 7:3. A získal ihned další leg na svém servisu. Nakonec si celkem v poklidu došel pro vítězství v poměru 11:5.

Středeční osmifinálové výsledky World Matchplay:

M. Smith (ENG) - J. de Sousa (POR) 13:11
N. Aspinall (ENG) - G. Anderson (SCO) 11:9
M. van Gerwen (NED) - I. White (ENG) 11:8
P. Wright (SCO) - J. Cullen (ENG) 11:5
 

Čtvrtfinálové dvojice:

G. Price - D. van den Bergh
K. Ratajski - C. Rydz
M. van Gerwen - N. Aspinall
M. Smith - P. Wright
 

První osmifinálové zápasy se hrály už v úterý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události