LOH Tokio 2021

Zasedací pořádek letu sedí. Šéf sportovní agentury tomu nevěří

Zasedací pořádek letu sedí. Šéf sportovní agentury tomu nevěří
Zdroj: Twitter - Český olympijský tým

Další novinky se objevily kolem covidového letu do Tokia. Na tiskové konferenci prozradila ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová, že veškerý zasedací pořádek byl v letadle dodržován, což potvrdili i samotní sportovci. Jiný názor má ale předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Jágrová také prozradila, že není jasné, že nákazu v letadle roznesl lékař Vlastimil Voráček. Nicméně mezi šesti nakaženými byla zjištěna také jedna mutace delta.

Už dříve bylo zjištěno, že u jednoho z nakažených měly tři blízké osoby pozitivní test na koronavirus. K situaci se vyjádřil také Český olympijský výbor, který informoval, že systémová porušení protiepidemických pravidel prokázána nebyla.

Související obsah

Nicméně je jasné, že všichni účastníci speciálního letu do Tokia neměli po celou dobu nasazeny roušky nebo respirátory. A to i z důvodu, že všem byly servírovány tři chody.

K obrovskému problému s nakaženými sportovci se vyjádřil i prezident Národní sportovní agentury Filip Neusser, který prohlásil: "Slyšel jsem od sportovců, že speciál doletěl do místa dějiště a v momentě, když na letišti zjistili, že jeden z pasažérů byl pozitivně testován, tak podle mých informací zaměnili tzv. seating list (zapsaný zasedací pořádek - pozn. red.) a nahlásili organizátorům a japonské hygieně úplně někoho jiného, než seděl kolem pozitivního pana doktora Voráčka."

VIDEO: Nakazil se například i trenér Simon Nausch, jeho svěřenkyně přišly o účast na olympiádě: 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události