Motorsport

Boje na čele mě neskutečně baví, je König nažhavený na závod ve Francii

Boje na čele mě neskutečně baví, je König nažhavený na závod ve Francii

Po dvou týdnech se opět vrací závody superbiků. V kategorii Supersport 300 se představí i mladý český závodník Oliver König, který by rád navázal na úspěch v Mostě, kde skončil na třetím místě. Ve francouzském Magny-Cours, kde se závodní víkend koná, to bude pro něj premiéra. "Rád bych se pohyboval vpředu, boje na té čelní skupině mě neskutečně baví," říká odhodlaně. Jak se bude českému závodníkovi dařit, můžete sledovat na Nova Sport a Voyo.

Devatenáctiletý jezdec v Mostě dosáhl na svoje první stupně vítězů a ještě několik dní poté mu chodily blahopřející SMS zprávy a lidé ho i zastavovali na ulici. "Říkali, že se jim moc líbila ta první zatáčka na mosteckém okruhu. A že jsem prý dobře bojoval," popisoval s nadšením König, kterému aktuálně patří třinácté místo celkového pořadí. 

Před nadcházejícím víkendem si dal český jezdec dva úkoly. Samozřejmě dojet co nejrychleji do cíle, ale také si chce dát pozor na penalizace za překročení track limitu. To se může stát, pokud vjede do krajních míst zatáček. V takovém případě může obdržet několik vteřin navíc. Právě toto porušení pravidel ho v Mostě stálo druhé místo a musel se spokojit "pouze" se třetím.

Související obsah

"Z mého pohledu to není moc šťastné řešení. Organizátoři to neměli dělat, nechat se tam měla tráva. Někdy nesmyslně a nelogicky tohle pravidlo rozhoduje závody," postěžoval si König, který jezdí na motorce Kawasaki Ninja 400. Se svým týmem se na to ale rozhodně chce zaměřit, protože ví, že se nevyplácí tam vjíždět. 

Související obsah

V pátek jsou na programu tréninky, v sobotu pak kvalifikace a závod se jede od 12:45. V neděli je poté závod Supersport 300 naplánovaný na 15:15. Po závodech ve Francii pak Königa v září čeká ještě soutěžní víkend ve Španělsku.

Oliver König dojel v Mostě na třetím místě

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.