Další sporty

Bude Irving opět hrát? Hvězda NBA uvažuje o rostlinné vakcíně

Bude Irving opět hrát? Hvězda NBA uvažuje o rostlinné vakcíně
Basketbalista Kyrie Irving z Brooklynu Nets | Zdroj: profimedia.cz

Dojde ke zvratu v případě neočkovaného basketbalisty Kyrieho Irvinga. Hvězda Brooklynu Nets, která kvůli odmítnutí vakcíny proti covidu-19 nehraje zápasy v NBA, by mohla přece jenom změnit názor. Důvodem je nová rostlinná vakcína, která se testuje.

Nová vakcína proti koronaviru je založena na přírodní bázi a podle zdrojů blízkých Irvingovi, by byl basketbalista ochoten si tuto vakcínu nechat aplikovat. S informací přišel server New York Post. Nicméně některé studie okolo rostlinných vakcín jsou ještě v zárodku. Nejblíže je v tomto ohledu vakcína od kanadské biotechnologické společnosti, jež provádí klinické testy a v březnu 2022 bude toužit po schválení v Japonsku. Nicméně, kdy se dostane i do USA, a zdali bude mít Kyrie Irving skutečně zájem, je zatím otázka.

"Pokud dostaneme dar v podobě jeho návratu, budeme nadšení, ale nemůžeme s tím zatím počítat," vyjádřil se k možnému návratu Irvinga do týmu Nets trenér Steve Nash.

Související obsah

29letý rozehrávač je zapřisáhlý vegan, což mohlo být také jedním z důvodů, proč se před sezonou odmítl nechat očkovat. Podle nařízení města New York to znamenalo, že by Irving nemohl hrát domácí zápasy za Brooklyn Nets ani trénovat. Vedení týmu sice s Irvingem původně počítalo alespoň na venkovní zápasy, nicméně nakonec ho z klubu vyřadilo, dokud se nenaočkuje.

Sám Kyrie Irving se už několikrát nechal slyšet, že není antivaxerem a nechce rozdělovat společnost. "Není to o tom být antivaxer nebo být na jedné, nebo druhé straně. Jde jen o to být věrný tomu, co je pro mě dobré," prohlásil Irving.

Související obsah

​​​Brooklyn Nets má letos velké ambice směrem k zisku titulu v NBA a herně se mu daří i bez hvězdného rozehrávače. Momentálně tým okolo Kevina Duranta a Jamese Hardena vede Východní konferenci NBA.

Naopak příliš se nedaří Lakers a nervy tečou i LeBronu Jamesovi, který nedávno nechal také vykázat dva neukázněné fanoušky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události