ZOH Peking 2022

Olympijský vítěz zázračně vyléčil koleno, místo operace zabojuje o další medaili

Olympijský vítěz zázračně vyléčil koleno, místo operace zabojuje o další medaili
Norský lyžař Kjetil Jansrud Zdroj: profimedia.cz

Olympijské hry píšou krásné příběhy. Jeden z nich se stal už před samotným začátkem významné sportovní akce. Na startu v Pekingu se totiž objeví také pětinásobný medailista a olympijský vítěz Kjetil Jansrud. Norský lyžař zázračně vyléčil poraněné kolenní vazy.

Kjetil Jansrud na začátku prosince upadl při super-G v Beaver Creeku. Následně 36letý lyžař oznámil, že pro něj skončila sezona a čeká ho operace kolene, po které měl mít více jak půlroční pauzu.

Nyní je ale všechno jinak. "Měl jsem štěstí, že se moje tělo dokázalo zotavit tak, jak jsem ani nepovažoval za možné," oznámil na svém instagramovém profilu. Jansrud tak operaci odložil a nyní se chystá už na svou pátou olympiádu.

"Šance zde byla, ale odložit operaci s nevelkými vyhlídkami nebývá vždy správné rozhodnutí. Pracoval na tom se mnou tým extrémně kompetentních lidí, abychom zjistili, jestli to bude fungovat. Minulý týden jsme kvůli tomu byli v Kvitfjellu a fungovalo to," dodal norský lyžař.

Kjetil Jansrud tak bude mít šanci zabojovat už o svou šestou olympijskou medaili. V roce 2014 získal zlato ze super-G a bronz ve sjezdu. O čtyři roky později pak zase bral stříbro ve sjezdu a bronz ze super-G v Pchjongčchangu. Ve své sbírce má také stříbro z Vancouveru 2010.

Související obsah

​Nejistota naopak panuje kolem soupeřky Ester Ledecké Italky Sofie Goggiaové, která měla pád v nedělním super-G a utrpěla frakturu holenní kosti a také má poraněné šlachy. I tak ale chce olympijské hry v Pekingu stihnout.

Jak hodnotí Ester Ledecká nedělní super-G v Cortině d’Ampezzo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události