Tenis

Talentovaný Menšík promluvil o křečích při finále. Jeho rodina měla slzy v očích

Český mužský tenis by už brzy mohl mít další velkou hvězdu. 16letý talent Jakub Menšík se totiž dokázal dostat do finále na juniorském Australian Open. V klíčovém okamžiku mu však vypovědělo službu jeho tělo. "Byly to jenom křeče z vyčerpání, protože tam bylo neuvěřitelné vedro," vzpomíná český hráč na zápas proti Kuzuharovi v rozhovoru pro TV Nova.

Tenista Jakub Menšík sehrál s Američanem Kuzuharou vyrovnané finále na juniorském Australian Open. Po dvou tiebreacích se duel dostal do stavu 6:5 ve třetím setu. V něm 16letého tenistu postihly silné křeče, po kterých se složil na zem. "Byly to jenom křeče z vyčerpání, protože tam bylo neuvěřitelné vedro a já jsem den předtím navíc dohrával náročný zápas, takže pak už ta únava postupovala dále. Pak jsem dostal ještě křeče v letadle, když jsem 14 hodin letěl zpátky domů," vypráví Menšík o svých zdravotních patáliích.

Nicméně i přes bolesti ukázal neuvěřitelnou bojovnost a finálový duel dohrál. "Už to bylo samozřejmě velmi těžké, ale myšlenku na to, že bych skrečoval, jsem ani na vteřinu neměl. Chtěl jsem ten zápas dobojovat a do posledního balónku jsem ještě věřil, že ten zápas nejenom dohraju, ale i vyhraju," odpovídá český tenista, který nakonec padl 6:7, 7:6 a 5:7.

Související obsah

​Doma mu u televize fandila celá rodina, která následně viděla, jak se v posledním gemu trápí. "Nebyl to příjemný pocit, všem nám vyhrkly slzy do očí. Viděli jsme, že Kuba bojuje a chce to dohrát. V posledním gemu byla stále ještě šance to srovnat, ale tím, že mu docházely síly a křeče byly neúnosné, tak to samozřejmě nešlo," vysvětluje jeho maminka Kateřina Menšíková.

Související obsah

Jakub Menšík si i přes prohru připsal parádní úspěch a po turnaji je světovou trojkou mezi juniory. V letošní sezoně ho čeká ještě juniorské French Open a Wimbledon. "Chtěl bych skončit rok jako světová jednička mezi juniory. Kdybych vyhrál grandslam, tak by to byla pecka. Dal jsem si totiž předsevzetí, že vyhraju dokonce dva," dodává s úsměvem 16letý talent.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události