ZOH Peking 2022

Čeští biatlonisté v Číně dodrželi tradici. Před boji o medaile zpívali oslavenkyni

Čeští biatlonisté v Číně dodrželi tradici. Před boji o medaile zpívali oslavenkyni
Zdroj: Profimedia

České biatlonisty čeká brzy boj o medaile na olympijských hrách v Pekingu. Čekaní na zahájení her si "dle tradice" zkrátili milou oslavou narozenin. Společně zazpívali Martině Charvátové, která 1. února vstoupila do 29. roku života.

Biatlonisté jsou již v horské oblasti Čang-ťia-kchou, kde se připravují na nadcházející hry a osahávají si tratě Národního biatlonového centra, které bylo pro potřeby nadcházející události nově vybudováno. Tři dny před hrami je ale čekalo milé zpestření.

"Všechno nejlepší, Lucko! Máme takovou tradici. Když má někdo narozeniny, tak se všichni sejdeme, popřejeme mu a zazpíváme," stojí na profilu Českého biatlonového svazu. Ke gratulantům se tentokrát přidali i další členové českého olympijského týmu.

Biatlon na hrách zahájí 5. února závody smíšených štafet, o dva dny později pojedou o medaile na trati dlouhé 15 km ženy, 8. února muži na trati dlouhé 20 km. 11. a 12. února jsou na programu sprinty, poté jdou na řadu stíhací závody, štafety a dění zakončí 18. a 19. února závody s hromadných startem.

Související obsah

Z české biatlonové výpravy se nejlepší umístění očekává od čerstvé držitelky malého křišťálového glóbu Markéty Davidové. Překvapit však může také Michal Krčmář nebo výborná střelkyně Jessica Jislová. A třeba si medaili k narozeninám nadělí i oslavenkyně Lucie Charvátová.
Na místě dění jsou již všechny tři největší české naděje na cenný kov. K Davidové a Sáblíkové, které letěli minulý týden speciálním letem, se dnes přidala i dvojnásobná vítězka a zimní obojživelnice Ester Ledecká. Tu čeká 8. února obhajoba zlata z Pchjongčchangu v super obřím slalomu.
Bezpečnostní bublina na hrách v Pekingu je největší v historii, jídlo místo lidí olympionikům servírují roboti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události