ZOH Peking 2022

Čechům vytrvalostní závod nevyšel. Nejlepší byl Mikuláš Karlík

Čechům vytrvalostní závod nevyšel. Nejlepší byl Mikuláš Karlík
Mikuláš Karlík na olympijských hrách | Zdroj: Profimedia

Českým biatlonistům se v Pekingu vůbec nepodařil vytrvalostní závod. Nejlepším z nich byl Mikuláš Karlík, který chyboval až na poslední střelbě, i když hned třikrát, a dojel na 31. místě. Olympijským šampionem je Francouz Quentin Fillon Maillet.

Karlík měl závod naprosto skvěle rozjetý. Po třech střeleckých položkách neměl na svém kontě ani jednu chybu. Po třetí střelbě byl dokonce na sedmém místě. Jenže naděje na dobrý výsledek zhasly na druhé stojce. Tři chyby, tři trestné minuty a konečné 31. místo. Přesto zajel nejlepší český výsledek.

Vůbec se závod nepovedl Michalu Krčmářovi, který na střelnici udělal pět chyb, přitom po první střelbě měl nulu. Jenže na druhé ležce přišly tři trestné minuty a bylo po nadějích. Nakonec z toho bylo až 59. místo.

Související obsah

​Poměrně dobře se střelecky dařilo Milanu Žemličkovi, kterému ale na trati opět chyběla rychlost. V obrovské konkurenci tak obsadil se dvěma trestnými minutami 62. pozici. Posledním Čechem v závodě byl Jakub Štvrtecký. Jenže i on udělal hned pět chyb, všechny na střelbě ve stoje. Nakonec dojel o tři příčky za Žemličkou.

Vítězem vytrvalostního závodu se stal Francouz Quentin Fillon Maillet. Ten sice zapsal dvě trestné minuty, ale na trati letěl. Nakonec vyhrál před druhým Bělorusem Antonem Smolskim o necelých 15 sekund, ten byl přitom na střelnici stoprocentní. Bronz získal Nor Johannes Thingnes Boe.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů:

1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 48:47,4 (2)
2. Anton Smolski (BLR) +14,8 (0)
3. Johannes Thungnes Boe (NOR) +31,1 (2)
.
.
31. Mikuláš Karlík (CZE) +4:08,9 (3)
59. Michal Krčmář (CZE) +6:40,5 (5)
62. Milan Žemlička (CZE) +6:56,9 (2)
65. Jakub Štvrtecký (CZE) +7:05,3 (5)

Takto se vraceli čeští biatlonisté z olympijských her v Soči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události