ZOH Peking 2022

Markéta Davidová sahala po medaili. Tu si odstřelila poslední ranou

Markéta Davidová na olympijských hrách | Zdroj: Profimedia

Velmi dobrý vytrvalostní závod má za sebou biatlonistka Markéta Davidová. Ta celý závod střílela naprosto parádně a jely jí i lyže. Po 19 ranách neměla dokonce ani jeden minutý terč. Jenže přišel poslední pokus, kterým minula a zapsala jednu trestnou minutu. V cíli se tak zařadila na průběžné čtvrté místo, ale následně byla odsunutá až na šesté místo. Ze zlata se raduje Němka Denise Herrmannová.

Markéta Davidová vyjela do závodu jako patnáctá v pořadí. A dlouhou dobu to vypadalo na velký úspěch. První střelba? Naprosto v pohodě zvládnutá ležka. To samé přišlo i na první stojce i na druhé položce vleže. Patnáct ran a patnáct zásahů.

Bylo tak jasné, že pokud závěrečnou střelbu zvládne také s nulou, bude to medaile. První čtyři výstřely byly přesné, ale poslední rána zamířila vedle. Davidová do toho ještě v posledním kole šlápla, ale do cíle dorazila na čtvrtém místě.

​Jenže v dalším průběhu se před ní dostaly další dvě závodnice a nakonec skončila na šestém místě. Na bronz ztratila 16 sekund a na vítěznou Herrmannovou téměř 32 sekund.

V závodě ale byly ještě další tři české závodnice. Lucie Charvátová dojela na 19. místě. V průběhu patnáctikilometrového závodu udělala dvě chyby, obě při stojce.

V podstatě totožně zastřílela i Jessica Jislová. I ona zapsala dvě trestné minuty, když po jednom terči minula na druhé a čtvrté položce. Nakonec bere 27. místo. Dobrý závod má za sebou také Tereza Voborníková, která při své olympijské premiéře skončila na 34. místě, když udělala také dvě chyby.