ZOH Peking 2022

Táta zlaté Vlhové: Bude to téct. Těšíme se, až nám bude ráno špatně

Po první jízdě byla osmá a na zlato ve slalomu by ji tipoval málokdo. Otec hvězdné slovenské lyžařky Petry Vlhové ale svojí dceři věřil a ta po senzační druhé jízdě slaví nejcennější olympijský kov. Lyžařčini rodiče Igor a Zuzana Vlhovi tak doma v Liptovském Mikuláši odšpuntovali vlnu euforie a na svoji dcerku jsou náležitě hrdí.

Velký triumf vítězky světového poháru, mistryně světa a nově i olympijské šampionky proto náležitě oslaví. "Koukali jsme se doma s manželkou, do Číny jsme nejeli i kvůli covidu. Po vítězství nastal výbuch křiku, slzy a emoce. Je to strašně krásné a večer to bude u nás trochu téct. Všichni se těšíme, až nám bude ráno zle," povídal Igor Vlha.

Nad ránem byl i s manželkou přikovaný k televizní obrazovce a své šestadvacetileté dceři drželi palce. "Dal jsme si budík na třetí hodinu, Zuzka nespala, ale já si šel přivřít oči. Čekali jsme, co se bude dít a věřil jsem v medaili, nebudu lhát. Bylo to brutálně těžké a Peťa to zvládla," usmíval se šťastný táta.

Související obsah

Ten po ne příliš povedeném prvním kole stále věřil, že cinkne alespoň bronz. "Ty tři byly odskočené. Trať nebyla tak těžká, i když závěr byl strmý, jenže vrch byl rovinatý. Peťa hodila vše za hlavu a šla tak, jak jezdí. V té skládačce nám asi chybělo už jen tohle a máme medaili," přemítal Vlha. "Jsem neskutečně hrdý na celý tým, který odvedl to, co měl. Lehko se to říká, ale je to velmi těžké. Tlaky jsou obrovské. Tím, že máme jen pár špičkových sportovců, je velmi těžké to ustát. Peťa to ale zvládla a já jí gratuluji," řekl ještě.

I když Vlhová patří mezi lyžařskou extra třídu, pod olympijskými kruhy se jí v minulých letech nedařilo. Před osmi lety v Soči skončila na 22. místě, o čtyři roky později v Pchjongčchangu byla ve slalomu devětadvacátá. "I Petra vnímá, že tohle je ten top. Olympiáda je jednorázový závod, kam se vám nepočítají nějaká čtvrtá, pátá, šestá místa. Buď máte medaili, nebo nic. Byli jsme na dvou olympiádách a trochu se nám to vyhýbalo. Teď už jsem byl nastavený, že pokud to nevyjde, jdeme dále a není nám to souzené. Ale stalo se, co se stalo a jsme šťastní s celým Slovenskem," radoval se otec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události