ZOH Peking 2022

Fernstädtová na medaili nedosáhla. Závěrečné jízdy jí příliš nevyšly

Fernstädtová na medaili nedosáhla. Závěrečné jízdy jí příliš nevyšly
Anna Fernstädtová na pekingské olympijské trati | Zdroj: Profimedia.cz

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová na medaili nedosáhla. Po čtyřech jízdách dojela na konečné sedmé pozici, když na první Němku Hannah Neiseovou ztratila 1,7 vteřiny. Ze stříbra se raduje překvapivě Australanka Narracottová a třetí favorizovaná Nizozemka Bosová.

Tréninky před ostrým závodem vyšly Fernstädtové na výbornou, když v nich dojela na první a druhé pozici, ale to se bohužel v ostrých závodech nepodařilo zopakovat. Po prvních dvou jízdách, které se jely v ranních pátečních hodinách jí patřilo sedmé místo, ale na medailové umístění ztrácela pouhých 22 setin sekundy. 

Naděje na cenný kov se ale dost snížily po třetí jízdě, kdy se česká skeletonistka propadla na osmé místo, ale hlavně se ztráta na třetí místo zvýšila na 59 setin. Před poslední jízdou byla na první pozici Němka Hannah Neiseová a jedna z největších favoritek Kimberley Bosová se vyškrábala už na čtvrté místo.

Související obsah

​V poslední čtvrté jízdě si Fernstädtová alespoň polepšila zpátky na sedmé místo, ale vysněná medaile zůstala bohužel daleko. Zlatou medaili si nakonec pohlídala Neiseová, na druhém místě skončila Australanka Narracottová, což je překvapení, protože většinu závodů světového poháru končila až ve druhé desítce. Bronz si pověsí na krk Bosová.

Konečné pořadí
1. Hannah Neiseová (GER) 4:07,62
2. Jaclyn Narracottová (AUS) +0,62
3. Kimberley Bosová (NED) +0,84
4. Tina Hermannová (GER) +1,11
5. Mirela Rahnevaová (CAN) +1,53
6. Kaite Uhlaenderová (USA) +1,61
7. Anna Fernstädtová (CZE) +1,70
8. Jacqueline Loellingová (GER) +1,73
9. Čao Tan (CHN) +1,90
10. Janine Flocková (AUT) +2,42

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události