ZOH Peking 2022

Pekelné počasí! Norka se na čele závodu zhroutila. Je to za trest, řekla Davidová

Pekelné počasí! Norka se na čele závodu zhroutila. Je to za trest, řekla Davidová
Ingrid Landmark Tandrevoldová v péči svého týmu Zdroj: Profimedia

Pokud by si měli biatlonisté zvolit nejoblíbenější závod na okruhu, určitě by se Číně vyhnuli velkým obloukem. Během olympijských her totiž panují velmi krušné podmínky a závody jsou spíše o tom, jaký sportovec se s počasím lépe vypořádá. Své o tom může vyprávět i Norka Tandrevoldová, která měla nedělní stíhačku rozjetou na medaili, ale závod po poslední střelbě vyčerpáním málem nedokončila.

Ingrid Landmark Tandrevoldová opouštěla střelnici na třetím místě, přičemž měla na čtvrté místo náskok více než osm vteřin. Zdálo se tedy, že ji čeká zasloužený boj o bronzovou medaili. Když ale kamery ukazovaly záběry z konce závodu, nestačili se fanoušci divit. Do cíle se postupně hrnuly další a další závodnice, ale Tandrevoldová pořád nikde. 

Norská biatlonistka totiž na závěrečných dvou kilometrech úplně vytuhla. Naprosto jí došly síly a svým tempem připomínala spíše turistu. Po projetí cílem jako čtrnáctá v pořadí vyčerpáním padla k zemi a z trati ji museli odnášet členové realizačního týmu. "Je při vědomí, v péči doktorů našeho týmu. Je na tom dobře," uklidňovala její kamarádka a kolegyně z týmu Tirill Eckhoffová, která dojela v závodě na třetím místě. 

Související obsah

Na závodní podmínky si stěžovala i Markéta Davidová. "Opravdu to byl dneska jeden z letos nejtěžších závodů. Ta trať tu není jednoduchá, když se k tomu přidá nadmořská výška a takové počasí, tak je to za trest," řekla pro Český rozhlas. 

Česká biatlonistka udělala na střelnici čtyři chyby, ale po závodě vysvětlila proč. "Vůbec jsem necítila prsty, fakt vůbec. Divím se, že jsem něco trefila. To bylo, jakoby vám měly prsty upadnout. Rozmrzaly nám všem prsty, je to fakt strašné," líčila Davidová.

Související obsah

​K loňské mistryni světa se přidala i Jessica Jislová. "U nás ve vesnici to vypadá jako obrovská kalamita. Vytáhli úplně nejtěžší stroje, co tady mají.  Pro nás je tohle celkem normální, ale tady se to opravdu nestává. Když jsem se probudila, tak sem si řekla, že to bude pekelně těžký a byla to pravda," hodnotila česká biatlonistka. 

Se střeleckou loterií se potýkali i muži. Třeba největší favorit na zlatou medaili Johannes Boe minul terč při stíhačce hned sedmkrát, přitom za normálních okolností je střelba jeho silnou disciplínou. Stejné potíže na střelnici měli i Češi. Michal Krčmář minul sedmkrát a Mikuláš Karlík dokonce osmkrát, což je připravilo o naději na umístění v první desítce. 

Tandrevoldová kvůli vyčerpání přišla o medaili, ke které by dostala i takovouto pletenou kytici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události