ZOH Peking 2022

Český dvojbob je v půlce závodu těsně za desítkou, Jamajka poslední

Český dvojbob je v půlce závodu těsně za desítkou, Jamajka poslední
Český dvojbob Zdroj: Profimedia.cz

Česká dvojice Dominik Dvořák a Jakub Nosek má za sebou premiéru v olympijském závodě dvojbobu. V první jízdě z celkových čtyř se Češi představili na startu jako celkem 24. a průběžně byli na 15. místě z celkových 30 týmů, druhá jízda přinesla zlepšení o tři místa.

V prvním závodě se česká dvojka dostala na start až téměř na konci, ale úplně nejlepší jízda to nebyla. Dominik Dvořák a Jakub Nosek dojeli na 15. místě se ztrátou 88 setin na vedoucí Němce Francesca Friedricha a Thorstena Margise. 

Také druhé místo okupovalo Německo. Johannes Lochner a Florian Bauer ztráceli na své krajany 24 setin. Na třetím fleku se slunili olympijští sportovci z Ruska, Rostislav Gajťjukevič s Alexejem Laptěvem ztráceli téměř 40 setin. 

Jako poslední se na trať dostal i jamajský bob, který je vzhledem k minulosti a známému filmu velice sledovaný a populární. Pilot Shanwayne Stephens měl nicméně nejhorší čas ze všech, druhé kolo startovalo ve 14:40 středoevropského času.

Související obsah

Česká posádka jela jako šestá a na pár chvilek se dostala do vedení, ale poté se na trať dostali favorité závodu, kteří měli na český dvojbob náskok. Po půlce druhých jízd byli Češi v první desítce, ale na trať se dosud nedostali vedoucí závodníci z Německa. 

Nakonec se Dominik Dvořák s Jakubem Noskem propadli na 12. flek, ale oproti první jízdě si o tři pozice polepšili. Na první desítku ztrácí 25 setin, na vedoucích pozicích zůstávají reprezentanti Německa. Ztráta na medaile je necelá vteřina.

Jamajčané zůstali i po druhé jízdě na chvostu celého závodu. Třetí a čtvrtá jízda je plánovaná na úterý 15. února, opět se začíná po 13. hodině našeho času a někdy před 16. hodinou bude jasné, kdo si z Pekingu odveze medaile. 

Čtyřbob před startem her doufal v první desítku, obával se testování:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události