ZOH Peking 2022

Výsledek olympiády jde za mnou, nebere si servítky brankář Hrubec

Čeští hokejisté se po nevydařeném osmifinále olympijských her vrátili zpět domů. Mezi nimi byla samozřejmě i brankářská jednička Šimon Hrubec, který v Pekingu zrovna nezazářil podle očekávání a jeho úspěšnost byla hluboko pod devadesáti procenty. Sám Hrubec byl velmi zklamaný, ovšem podotknul, že obdržené branky byly smolné.

Po vyřazení z turnaje české reprezentanty čekala cesta letadlem, kde pozitivní atmosféra zrovna nehýřila. "Let byl dlouhý a bohužel jsme měli hodně času přemýšlet o tom, co se stalo. Pořád cítím velké zklamání, všechno mělo dopadnout jinak," roztrpčeně konstatoval bezprostředně po příletu do Prahy.

I přestože se od Hrubce očekávalo přenesení výborné formy z KHL, jeho zákroky v konečném součtu ani zdaleka nestačily. "Samozřejmě, že výsledek jde i trochu za mnou. Olympijský turnaj je velmi krátký. Aby gólman dotáhl tým do medailového konce, musí předvést životní formu. Dobrý výkon tady prostě nestačí," zhodnotil sebekriticky své vystoupení mezi třemi tyčemi.

Související obsah

​​Ne všechny situace ale byly pro jedničku Avangardu Omsk úplně řešitelné. "Myslím, že všichni, kdo hokeji rozumí, to viděli. Góly byly poměrně smolné. Tak to ale občas je a brankář s tím musí počítat. Někdy vás trefí všechny nesmysly, které na vás vystřelí a jindy holt puky odskakují jinak, než si představujete," reagoval třicetiletý hráč na procentuální úspěšnost, kterou ani zdaleka nevyrovnal své sezónní průměry.

Přes problémy se ale vždy dá najít něco pozitivního a z ostatních událostí se zase poučit. "V současné chvíli převažují negativní pocity. Některé věci mi pravděpodobně dojdou až časem. Dostat se na olympiádu je přece sen každého kluka," uvědomuje si rodák z Vimperku.

Související obsah

​Už za pár dní mu ale začínají vyřazovací boje v Kontinentální hokejové lize a nyní už směřuje zpátky ke klubovým povinnostem. "Jdu se vyspat a devatenáctého odlétám do Ruska, kde nám začíná play-off. Dostali jsme poměrně těžký los a budeme čelit Kazani, se kterou jsme byli loni ve finále konference," soustřeďoval své myšlenky do budoucnosti.

Hrubec byl ve skupině zdaleka nejhorším brankářem, alespoň co se týče procentuální úspěšnosti a obdržených gólů na zápas. Přejme mu úspěšný návrat do zaběhlých kolejí a co nejlepší reprezentaci českých barev v play-off KHL.

TN.cz, Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události