ZOH Peking 2022

Davidová skončila v masáku těsně pod stupni vítězů, opět ji zradila střelba

Davidová skončila v masáku těsně pod stupni vítězů, opět ji zradila střelba
Markéta Davidová na olympijské střelnici Zdroj: Profimedia

V závodě s hromadným startem byla biatlonistka Markéta Davidová blízko medaili, jenže na poslední střelbě vestoje udělala dvě chyby a na závěrečných dvou kilometrech neměla dost sil, aby předběhla své soupeřky. Patří jí tak čtvrté místo, což je velký úspěch. Ze zlata se raduje Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová, druhá skončila Norka Tirill Eckhoffová a třetí její krajanka Marte Olsbu Röiselandová, která vybojovala už čtvrtou medaili na letošních olympijských hrách. Lucie Charvátová dokončila závod na 28. místě.

Do závodu s hromadným startem se z českých biatlonistek podařilo kvalifikovat Markétě Davidové a Lucii Charvátové. Davidová přijela k první střelbě na čele závodu v balíku závodnic, ale jednou chybovala, což ji odsunulo na 12. pozici se ztrátou 30 vteřin na vedoucí Eckhoffovou. Charvátová odstřílela čistě, což ji posunulo v pořadí na 11. místo a byla 15 vteřin před reprezentační kolegyní.

Tuto ztrátu dokázala ještě před příjezdem ke druhé střelbě smazat. Tu už Davidová zvládla bez chyby, což ji vyneslo na šesté místo se ztrátou 43 vteřin na norskou dvojici Eckhoffová, Röiselandová, které utekly celému startovnímu poli. Lucie Charvátová chybovala na druhé položce dvakrát, což ji odsunulo na chvost startovního pole. 

Související obsah

​Velmi obtížné podmínky panovaly při střelbě vestoje. Oběma norským závodnicím trvalo hodně dlouho, než se odvážily poprvé vystřelit. Nakonec obě dvě chybovaly, což celý závod pořádně zdramatizovalo. Markéta Davidová udělala jen jednu chybu, což ji přiblížilo čele závodu a ze střelnice odjela na čtvrtém místě se ztrátou pouhých sedmi vteřin na první Röiselandovou. Do popředí se dostaly i Braisazová-Bouchetová a Elvira Oebergová.

I na poslední střelbě závodnice chybovaly. Markéta Davidová musela na dvě trestná kola, ale i tak držela naději na medaili, protože na čtvrtém místě ztrácela na Eckhoffovou a Röiselandovou pět vteřin. Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová byla na prvním místě zcela neohroženě. 

Související obsah

V závěrečné části závodu už ale neměla Davidová dost sil a své konkurentky nedojela. Patří jí tak čtvrté místo. Lucie Charvátová doběhla na 28. pozici. 

Konečné pořadí:
1. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) 40:18,0 (4)
2. Tiril Eckhoffová (NOR) +15,3 (4)
3. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) +34,9 (4)
4. Markéta Davidová (CZE) +53,4 (4)
5. Kristina Rezcovová (RUS) +1:11,0 (6)
6. Julia Simonová (FRA) +1:22,6 (6)
7. Julija Džimová (UKR) +1:25,7 (3)
8. Franziska Preussová (GER) +1:26,4 (4)
9. Elvira Oebergová (SWE) +1:37,7 (4)
10. Hanna Solaová (BLR) +1:39,2 (8)

Tohle oblečení si olympionici, včetně Davidové, přivezli do Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události