ZOH Peking 2022

Třetí poločas: Manažer se vyjádřil ke zranění Ledecké, řešili jsme i český hokej

Další díl pořadu Třetí poločas se věnoval olympijským hrám v Pekingu, které v neděli oficiálně skončily. S trenérem Aloisem Hadamczikem jsme se pobavili o výkonech českých hokejistů. S brankářkou Klárou Peslarovou pak zase o našich hokejistkách. Ve vysílání se také objevil manažer lyžařky Ester Ledecké Viktor Valta ze společnosti Sport Invest.

Čeští hokejisté prožili na olympijských hrách v Pekingu velké zklamání, když poprvé v historii nepronikli ani do čtvrtfinále velkého turnaje. Podle trenéra Aloise Hadamczika však nebyl problém v samotných hráčích, ale spíše ve složení kádru.

"Podle mého názoru na tom není český hokej tak špatně. Na olympiádě jsme měli skvělé hráče, ale problém, který jsem komunikoval i s dalšími odborníky, byl, že jsme měli mužstvo špatně věkově složené. Vynikající hokejisty jako je Krejčí, Červenka, Kovář a další jsme nedoplnili mladými kluky, já bych řekl takovými rváči," vysvětlil český kouč, který na olympiádě v Turíně 2006 vybojoval s českou reprezentací bronz.

Související obsah

Aktuálním tématem je, kdo případně nahradí Filipa Pešána na pozici trenéra české mužské reprezentace, a ozývá se i jméno zahraničního kouče Kari Jalonena. "Jalonen je sice výborný trenér, ale myslím si, že Česko nepotřebuje zahraničního trenéra. My si vystačíme sami," odpovídá Hadamczik.

Na celý rozhovor s Aloisem Hadamczikem se podívejte zde:

V pořadu Třetí poločas se objevila i česká hokejová brankářka Klára Peslarová, která se stala nejlepší gólmankou olympijského turnaje. 25letá hokejistka pak byla zejména hrdá na své mužstvo, které při premiéře na olympiádě skončilo sedmé. "Myslím, že jsme odvedli velmi dobrou práci. Dostat se poprvé na olympiádu a rovnou do čtvrtfinále, to je velký úspěch. Myslím, že jsme udělali i velký dojem na Česko, protože předtím se o nás vůbec nevědělo," odpovídá brankářka, která doufá, že zmíněný úspěch dostane český ženský hokej ještě více do širšího povědomí a přinese s sebou také potřebné finance.

"Není to jenom o financích, v Česku taky nemáme pořádnou ligu, kde bychom se mohly vyhrát a lepšit se. Proto většina hráček odchází do zahraničí, aby se zlepšovaly," dodává Peslarová.

Na celý rozhovor s brankářkou Klárou Peslarovou se podívejte zde:

V závěru pořadu jsme se zaměřili také na úspěchy Ester Ledecké, která si z Pekingu odvezla zlatou medaili. Jak její úspěchy hodnotí manažer Viktor Valta ze společnosti Sport Invest?

 "Výsledky, které se jí povedly, ať už v kombinaci, nebo super-G, jsou skvělým úspěchem. Sice jí těsně unikla medaile, ale v té obrovské konkurenci, jakou alpské lyžování nabízí, je to neuvěřitelný výsledek," říká manažer Ester Ledecké.

Související obsah

Viktor Valta se pak také vyjádřil k zranění české lyžařky. "Vážné zranění to není. Myslím, že je to nějaká pohmožděnina. Akorát byla na rehabilitaci u pana profesora Koláře a zítra, nebo pozítří by měla vyrazit do Itálie, kde absolvuje tréninky před sjezdem v Crans Montaně."

Na celý rozhovor s manažerem Ester Ledecké se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.