ZOH Peking 2022

Slovenští hokejisté se vrátili domů. Odmítli pozvání politiků

Slovenští hokejisté se vrátili domů. Odmítli pozvání politiků
Slovenská radost s bronzem na krku Zdroj: Profimedia.cz

Bronzoví hokejisté z olympijských her v Pekingu jsou zpět na Slovensku. A možná trochu překvapivě odmítli pozvání od všech politiků. Přednost dostali běžní fanoušci, se kterými si právě slovenští hrdinové chtějí užít oslavy.

Slovenskou reprezentaci pozvali tři nejvyšší ústavní činitelé, tedy prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger a předseda parlamentu Boris Kollár. Jenže hokejisté odmítli, což na twitteru vysvětlil mluvčí Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) Peter Jánošík.

"Vážíme si pozvání nejvyšších ústavních činitelů, z časových a organizačních důvodů jsme jim ale nemohli vyhovět. Proto jsme je pozvali na společný oběd s hráči po příletu do Bratislavy. Hráči mají za sebou několikahodinový mezikontinentální let a prioritou jsou pro ně oslavy s fanoušky," píše se v prohlášení.

Související obsah

"Proto pozvání na půdě ústavních činitelů nebylo z výše uvedených důvodů aktuálně možné. Zástupci vedení SZLH rádi přijmou jejich pozvání v nejbližších dnech," doplnil Jánošík.

Pro tvnoviny.sk se vyjádřil také bývalý slovenský hokejista Richard Lintner. Ten nesouhlasí s tím, že by toto gesto mělo znamenat, že hokejisté nechtějí, aby se na jejich slávě politici přiživovali. Navíc slovenský sport není od politiků nikterak extra podporovaný.

"Máme tendenci stále na někoho ukazovat prstem. Neříkám, že se nedá pomoct víc, ale pokud nemáme zmáknuté to nejdůležitější – přístup trenérů, rodičů a učitelů, tedy těch, kteří jsou v bezprostředním kontaktu s chlapci každý den, potom všechno ostatní je zbytečné," myslí si Lintner, který vše řekl ve speciálním pořadu Bronzový sen.

Související obsah

"Možná stojí za to, abychom se zamysleli a vybrali klíčové sporty, díky kterým děti sportují, jsou zdravější a díky kterým máme radost, když se podíváme na výsledky," dodal Lintner. Toho na tuto myšlenku přivedl Marián Gáborík, který slovenskou situaci přirovnal k Maďarsku, kde nastolili právě obdobný systém.

Slovenští hokejisté odmítli pozvání od politiků. Prohlédněte si část speciálního slovenského pořadu Bronzový sen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události