Motorsport

Enge před startem F1: Čekám lepší závodění, Russell bude zlobit favority

Enge před startem F1: Čekám lepší závodění, Russell bude zlobit favority
Zdroj: profimedia.cz

Již o víkendu odstartuje nový ročník F1. Půjde o sezonu plnou změn, ve které obhajuje titul světového šampiona Max Verstappen. Bývalý závodník nejznámějších závodů na světě Tomáš Enge očekává lepší a atraktivnější závodění, do kterého se zapojí mnohem více jezdců.

Hned několik změn nabídne sezona 2022. Týmy představují novou podobu formulí, mělo by se v závodech více předjíždět a nyní nelze říci, který z týmů bude excelovat. Ředitelem závodů už není Michael Masi, který byl po kontroverzním finále v Abú Dhabí odvolán.

"Můžeme čekat lepší závodění, předjíždění a více vozů, které budou bojovat o stupně vítězů. Věřím ve větší vyrovnanost, a tím pádem ve větší atraktivitu," pronesl jediný český závodník v historii F1 Tomáš Enge. "Nikdo nedokáže odhadnout, co aktuální sezona přinese, protože změn na autech je strašně moc," dodal webu Nova Sport.  

A jaké změny tedy mohou fanoušci motoristické akce číslo jedna očekávat? "Mezi největší změny patří osmnáctipalcová velká kola a naprosto odlišná aerodynamika monopostu (formulí), která dovoluje to, že vozy budou k sobě mnohem blíže. Odpadnout by tak měl takzvaný vzdušný pytel," popisoval to nejzásadnější Enge.

"Všichni chceme, aby o titul bojovalo co nejvíce závodníků a týmů. Když se k Hamiltonovi a Verstappenovi připojí další dva až tři závodníci, tím větší atraktivita nás čeká. Jako fanoušek si přeji, aby se bojovalo do posledního kola posledního závodu," řekl v rozhovoru Tomáš Enge.

Související obsah

Titul v roce 2021 vyhrál nizozemský jezdec Max Verstappen, který bude patřit mezi žhavé favority také v letošním ročníku. Život mu bude již klasicky znepříjemňovat Brit Lewis Hamilton, který přišel o rekordní titul v minulém roce v posledním kole a stále cítí velkou křivdu od ředitelství závodu, který vedl Michael Masi. 

"Max Verstappen a Lewis Hamilton budou patřit mezi ty, kteří budou bojovat o vítězství. Věřím ovšem, že by jezdci Ferrari mohli promluvit do celkového pořadí. A totéž platí také pro mladého George Russella, nového týmového parťáka Lewise Hamiltona, který bude šlapat na paty těm nejlepším," myslí si Enge.

Eduardo Freitas a Niels Wittich nahradili právě Masiho v direktoriátu závodů. "Všichni očekávají mnohem férovější závodění a předkládaní předpisů," nešetřil bývalého ředitele Enge. "Minimálně první závody se ponesou v duchu podpory Ukrajiny. To je změna, v posledních letech se vyjadřovala podpora hnutí Black Lives Matter," našel ještě změny v programu Enge.

Související obsah

​Jediným novicem v závodech F1 je Dán Kevin Magnussen, který nahradil vyhozeného Rusa Nikitu Mazepina. "Moc tomu nerozumím, Magnussen tvrdil, že chce jezdit závody, které bude vyhrávat, a že do spodní části startovacího pole se nikdy nevrátí. Asi mu nabídli hodně velký plat. Já osobně si myslím, že se bude pohybovat ve druhé polovině žebříčku," předpovídal Enge pozici jezdce, který se do F1 vrátil po roční odmlce.

Již o víkendu se startuje a Tomáš Enge očekává v prvním závodě překvapivého vítěze. "George Russell. Naposledy jel v Bahrajnu v dresu Mercedesu na konci roku 2020 a v závodě vedl, ale nakonec po špatné taktice týmu ztratil své první vítězství. Takže jeho tipuji na vítěze," řekl Enge na závěr svůj tip na vítěze první Velké ceny F1.

Takto vypadá nová formule stáje Ferrari:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události