Motorsport

Dramatická změna u Lewise Hamiltona. Před sezonou si chce změnit jméno

Dramatická změna u Lewise Hamiltona. Před sezonou si chce změnit jméno
Lewis Hamilton | Zdroj: Profimedia

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton zvažuje, že si změní jméno. Má v plánu si k němu přidat současné příjmení svojí matky, tedy Larbalestier. Chce jí tím vzdát úctu. Pokud se mu podaří celou záležitost dotáhnout do konce, jmenoval by se Lewis Hamilton Larbalestier.

"Jsem velmi pyšný na jméno své rodiny, ale matka se jmenuje Larbalestierová a já to chci mít jako součást svého jména. Úplně nerozumím myšlence, proč ženy si po svatbě mění jméno. A já opravdu chci, aby jméno mé matky následovalo za jménem Hamilton," vysvětlil úspěšný závodník s tím, že se jeho rodiče Anthony a Carmen rozvedli, když mu byli dva roky. Že není tento nápad jen otázkou teorie, potvrzuje i Hamilton. "Už na tom pilně pracujeme."

Hamilton se nyní připravuje na 16. sezonu ve formuli 1 a doufá, že se mu vydaří více než ta minulá. Tehdy v posledním závodě přišel o titul mistra světa, protože jej předčil Nizozemec Max Verstappen. První závod se uskuteční už o následujícím víkendu. "V Bahrajnu to bude velmi těsně," má jasno britský jezdec. "Večer si budu s týmem volat a opravdu doufám, že našel nějakou cestu, jak dostat více z našeho auta," přiznal Hamilton, který si už dříve stěžoval, že kvalita vozu není dostatečně konkurenceschopná. 

Související obsah

​"Bylo zde mnoho aut, která vypadala během testování rychle. Alfa Romeo vypadala rychle, Valtteri Bottas vypadal rychle a samozřejmě Red Bull byl až abnormálně rychlý, ale my jsme ten nejlepší tým," burcuje Hamilton. 

Lewis Hamilton byl v loňském roce pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události