Fotbal

Těžko si představit lepší finále, atmosféra bude skvělá, říká Milan Štěrba

Už v sobotu odstartuje na Nova Sport 3 vrchol letošní klubové fotbalové sezony – finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem. A ve Snídani s Novou byl hostem šéfkomentátor Milan Štěrba, který se rozpovídal nejen o zápase, ale také o novém, moderním studiu, které bude mít právě v sobotu ve 20 hodin premiéru.

"Myslím, že můžeme očekávat fantastickou atmosféru. Stade de France je úžasný národní stadion s fantastickou kulisou. Setkají se dva skvělé kluby a málokdo si dokáže představit dramatičtější finále," začal povídání Štěrba. "Je to vzpomínka na rok 2018, kdy se oba celky potkaly v kyjevském finále. Tehdy se událo několik příběhů, které možná budou mít dohru – zničená kariéra Lorise Kariuse a zranění Mohameda Salaha. Právě Salah bude chtít Realu určitě oplatit to, že si finále nemohl pořádně zahrát," pokračoval šéfkomentátor Nova Sport.

Podle něj nemá zápas favorita. "Oba týmy mají skvělou formu. Liverpool vyhrál Carabao Cup i FA Cup. Těsně mu to nevyšlo v Premier League. Real Madrid zase získal titul ve Španělsku a má řadu velkých hvězd v čele s Karimem Benzemou. Zápas by mohl rozhodnout i o tom, kdo získá Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu. Může to být už zmíněný Benzema, Salah nebo Mané," zapřemýšlel Štěrba.

Související obsah

​"Benzema je rozdílový hráč a je schopný zápas vyhrát klidně úplně sám. Pokud bude mít dostatečnou podporu ze zálohy, tak právě on může být hrdinou zápasu. Jenže Liverpool je také plný hvězd a ty to budou chtít Realu zkomplikovat. Liverpool má navíc skvělou obranu. Virgil van Dijk je famózní. Navíc záložník Thiago Alcantara hraje ve skvělé formě. Měl sice nějaké zdravotní problémy, ale doufám, že bude k dispozici," uzavřel Milan Štěrba povídání k duelu.

A představil také nové studio. "Studio je pro nás všechny takové dětské hřiště. Budeme si v něm totiž hrát. Jsou v něm nádherné monitory a nádherné panely. To studio je obrovské a nabízí řadu možností. Vejde se sem až šest lidí," prozradil. Právě Milan Štěrba provede diváky předzápasovým studiem, ve kterém bude mít dva speciální hosty, a to Martina Jiránka a Daniela Koláře.

Nova Sport pak bude mít komentátory přímo na Stade de France. Zápasem diváky provedou Michal Jinoch a Vojtěch Tichava. A jak sám Štěrba říká, komentování z místa je úplně o něčem jiném. "Když komentujete od monitoru, vidíte pouze to, co diváci. Ale když jste na stadionu, atmosféra vás totálně vtáhne a vidíte spoustu jiných věcí," popsal Štěrba. Redaktorem přímo v Paříži bude Štěpán Sokol.

Související obsah

​K finále Ligy mistrů je připravená také speciální soutěž na instagramovém profilu Nova Sport. Stačí si pod soutěžním příspěvkem tipnout, kolik gólů padne ve druhém poločase finálového duelu. A co můžete vyhrát? Ve hře jsou například originální dresy Realu Madrid a Liverpoolu.

Duelu bude na Nova Sport 3 věnovaný celý sobotní program. Samotné předzápasové studio začíná ve 20 hodin a utkání ve 21 hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události