Fotbal

Schick s Hložkem mají nového trenéra. Leverkusen povede vítěz Ligy mistrů

Schick s Hložkem mají nového trenéra. Leverkusen povede vítěz Ligy mistrů
Fotbalový trenér Xabi Alonso | Zdroj: profimedia.cz

Leverkusen se po dalším špatném výsledku rozhodl propustit aktuálního trenéra Gerarda Seoaneho, opačným směrem jde někdejší skvělý fotbalista a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů Xabi Alonso. Ten měl podepsat smlouvu na dva roky.

Leverkusen předvádí na začátku sezony opravdu špatné výkony. V domácí soutěži je Bayer na předposledním a aktuálně sestupovém místě. V Lize mistrů to není o nic lepší, a tak se vedení tradičního německého klubu rozhodlo odvolat trenéra Gerarda Seoaneho. 

"Gerardo Seoane odvedl pro Bayer 04 v uplynulém roce a půl dobrou práci, zejména díky suverénnímu postupu do Ligy mistrů," pronesl sportovní ředitel Simon Rolfes. "Bohužel jsme sešli z cesty úspěchu. Brzké vyřazení v DFB Cupu, ale především aktuální umístění v Bundeslize je hluboko pod našimi očekáváními. Změna trenéra je z našeho pohledu naprosto nezbytná," dodal Rolfes.

Související obsah

Seoaneho nahrazuje někdejší skvělý záložník Xabi Alonso, který v hráčské kariéře vyhrál mistrovství světa, mistrovství Evropy i Ligu mistrů. Tituly má také z Anglie, Španělska a Německa. V trenérské kariéře zatím vedl jen béčko Realu Sociedad, a tak půjde o jeho první angažmá v dospělém fotbalu. 

Smlouvu podepsal do roku 2024 a oficiálně bude představen ve čtvrtek 6. října. "Xabi Alonso byl jako hráč dlouhá léta naprostým profesionálem světové úrovně, inteligentním stratégem a mimořádně úspěšným hráčem nejméně tří nejnáročnějších evropských lig," vysvětloval pro klubový web sportovní ředitel.

"Při mých rozhovorech s klubem se rychle ukázalo, že i přes současnou obtížnou situaci zde mají ambiciózní cíle. Tato výzva mě velmi vzrušuje a jsem si jistý, že se nám podaří tomuto požadavku dostát," řekl nový šéf Adama Hložka a Patrika Schicka.

V posledním utkání Ligy mistrů neproměnil Patrik Schick penaltu. Leverkusen i kvůli tomu padl 0:2:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události