Macháč bojoval srdnatě, ale na světovou trojku nestačil. Djokovič nadělil kanára

Tenista Tomáš Macháč na Australian Open | Zdroj: Profimedia

Odpolední program druhého dne tenisového Australian Open byl narušen nejdříve vysokými teplotami a následně deštěm. Některé zápasy se nestihly dohrát, ale Tomáš Macháč se dostal na kurt. Proti světové trojce srdnatě bojoval, ale nakonec prohrál. Naopak Novak Djokovič svůj první duel na turnaji zvládl bez ztráty setu a postupuje do druhého kola.

Druhý hrací den na Australian Open ovlivnilo počasí. Nejprve se asi tři hodiny nehrálo kvůli vysokým teplotám a poté se zápasy přerušovaly kvůli dešti. Některá utkání tak byla kvůli neustálému přerušování odložena na středu.

Díky zastřešení a klimatizaci se nemusel program přerušovat na třech hlavních kurtech. Na jednom z nich odehrál svůj zápas také Tomáš Macháč proti světové trojce Casperu Ruudovi.

Český tenista byl norskému hráči vyrovnaným soupeřem, ale nakonec na favorita vyzrát nedokázal. První set prohrál Macháč 3:6, když ztratil jedno své podání. Ve druhém setu dokázal Norovi jedinkrát v zápase sebrat servis, ale sám také jeden ztratil a ve zkrácené hře prohrál 6:8.

Třetí set si oba hráči drželi své podání a opět se rozhodlo až v tiebreaku, tentokrát byl úspěšnější Macháč. Ve čtvrtém setu český tenista ztratil dvě podání a prohrál 3:6. Ruud nakonec porazil Macháče 3:1 na sety a postupuje do druhého kola, kde se potká s Američanem Brooksbym.

​Svůj zápas stihl odehrát také Novak Djokovič, který vstoupil do turnaje snadným vítězstvím nad Španělem Carballésem Baenou. Srbský tenista vyhrál 3:0 a v posledním setu nadělil soupeři kanára.