Skvělá Vondroušová vyřadila v Austrálii světovou dvojku! Dál jde i Plíšková

Markéta Vondroušová | Zdroj: Profimedia

Markéta Vondroušová se na Australian Open blýskla parádním úspěchem. Ve druhém kole vyřadila druhou nejlepší tenistku světa Ons Jabeurovou, kterou porazila 6:1, 5:7 a 6:1. Málem Tunisance ve třetím setu uštědřila kanára, dělily ji od toho pouhé dva míče. Ve třetím kole ji čeká krajanka Linda Fruhvirtová, která porazila domácí Kimberly Birrellovou. Ve čtvrtek postoupila také Karolína Plíšková, jež si poradila s Kazachstánkou Putincevovou.

Markéta Vondroušová vstoupila do zápasu proti světové dvojce Ons Jabeurové odvážně. Šla do vedení 3:0 a v následující hře měla další brejkbol. Ten sice nevyužila, ale i tak úvodní sadu vyhrála přesvědčivě 6:1 za pouhých 25 minut.

Ve druhém setu se ale loňská finalistka Wimbledonu a US Open na kurtu rozkoukala a začala ve hře dominovat. Jabeurová vedla 4:1 a už to nasvědčovalo tomu, že ji nic nezastaví. Vondroušová se ale nevzdávala. Srovnala na 5:5 a v 11. hře měla dokonce brejkbol. Ten ale nevyužila, čehož o chvíli později litovala, jelikož následně přišla o své podání čistou hrou, a tak obě tenistky čekal rozhodující set.

V něm převzala absolutní kontrolu nad zápasem česká hráčka. Aniž by soupeřku pustila k jedinému gameballu, dostala se do vedení 5:0. Na svém podání pak mohla celý zápas uzavřít, čímž by své slavné soupeřce nadělila kanára. To se sice nakonec nepovedlo, ale i tak Vondroušová po výhře 6:1, 5:7, 6:1 postupuje do třetího kola, ve kterém se utká s Lindou Fruhvirtovou.

​Karolína Plíšková nastoupila ve druhém kole Australian Open proti své oblíbené soupeřce. S Kazachstánkou Putincevovou měla vzájemnou bilanci 5:1 na zápasy a jedinou prohru zaznamenala v roce 2012. V podobném duchu se nesl i úvodní set čtvrtečního zápasu. Česká tenistka v něm soupeřce nedovolila ani jeden gem a vyhrála jasně 6:0.

Druhá sada už byla vyrovnanější. Přestože Plíšková vyhrála první dva gemy, dokázala Putincevová stav otočit, a dostala se dokonce do vedení 4:3 s brejkem v kapse. To jí ale dlouho nevydrželo, jelikož se o chvíli později dostala bývalá světová jednička za stavu 6:0 a 5:4 ke dvěma mečbolům. Ty ale nevyužila, a tak drama druhého setu pokračovalo dál.

Ne ale příliš dlouho. Za stavu 6:5 se Plíšková dostala ke svému třetímu mečbolu, který proměnila. A postoupila do třetího kola. V něm se aktuálně 31. hráčka světa utká buď s Ruskou Gračevovou, nebo Italkou Stefaniniovou.

​Linda Fruhvirtová hraje na svém prvním Australian Open v životě. V prvním kole si poradila s Jaimee Fourlisovou a ve druhém ji čekala další domácí hráčka, tentokrát Kimberly Birrellová. Teprve 17letá česká tenistka se své o sedm let starší soupeřky ale nezalekla a rychle šla do vedení 3:0, přestože musela ve třetím gemu otáčet stav 0:40 na svém podání.

Soupeřce se sice podařilo první set zdramatizovat, když snížila na 3:4, ale další dva gemy šly na stranu Fruhvirtové. Ta se hned na začátku druhého setu dostala do vedení 2:0, které mohla ještě zvýraznit v páté hře, ale neproměnila tři brejkboly, a tak byl stav 3:2 z pohledu české hráčky. Další tři hry už ale šly na stranu Fruhvirtové, která tak postoupila do třetího kola. V něm se utká s krajankou Markétou Vondroušovou.