šipky

Gerwen v Premier League zaútočí na rekordní vítězství. Sledujte na Nova Sport

Ve čtvrtek večer od 20 hodin odstartuje už 19. ročník šipkařské Premier League. První turnaj se odehraje v severoirském Belfastu. Svou premiéru na nejprestižnější šipkařské akci si odbyde Chris Dobey, který minulý týden vyhrál Masters. Zbylých sedm hráčů už na Premier League minimálně jednou startovalo. Nechybí ani šestinásobný šampion Michael van Gerwen. Přímý přenos sledujte na Nova Sport 2.

Šipkařská Premier League se bude v letošní sezoně hrát ve stejném formátu jako loni. V plánu je 16 turnajů, za které budou hráči sbírat body do tabulky. První čtyři si pak zahrají semifinále a finále v londýnské O2 areně. 

Turnaje se zúčastní osmička vyvolených. První čtyřka ve složení Michael Smith, Peter Wright, Michael van Gerwen a Gerwyn Price si účast zajistila díky postavení ve světovém žebříčku. Chris Dobey si na své první Premier League zahraje coby vítěz Masters a Nathan Aspinall, Dimitri Van den Bergh a Jonny Clayton byli nominováni PDC. 

Jedním z největších favoritů na celkové vítězství je Michael van Gerwen, který může Premier League ovládnout už posedmé v kariéře, čímž by se stal nejúspěšnějším hráčem v historii. Nyní se o první místo dělí s legendárním Philem Taylorem, kterého sám porazil dvakrát ve finále, a to v letech 2013 a 2016.

Související obsah

​Po dlouhé době mezi šipkařskou smetánkou chybí dvojnásobný vítěz Gary Anderson a James Wade, který v Premier League celkově zvítězil v roce 2009. Jako každý rok se bude hrát o tučné finanční odměny. Vítěz každého ze 16 turnajů si vydělá 10 tisíc liber (268 tisíc korun). Celkový vítěz Premier League se může těšit na 275 tisíc liber (7,4 milionu korun), poražený finalista získá 125 tisíc liber (3,4 milionu korun) a semifinalisté 85 tisíc liber (2,2 milionu korun). O odměnu nepřijde ani osmý v pořadí, který dostane 60 tisíc liber (1,6 milionu korun).

Každý čtvrtek se tak můžete těšit na Nova Sport 2 na ty nejlepší šipky. Zde je složení čtvrtfinálových dvojic prvního turnaje v Belfastu:

D. Van den Bergh –⁠ J. Clayton

M. Smith –⁠ M. van Gerwen

P. Wright –⁠ C. Dobey

N. Aspinall –⁠ G. Price

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události