Tenis

Šok na French Open už v prvním kole. Světová dvojka vypadla s kvalifikantem

Šok na French Open už v prvním kole. Světová dvojka vypadla s kvalifikantem
Daniil Medveděv | Zdroj: Profimedia

Není žádným tajemstvím, že antuka nepatří mezi oblíbené povrchy ruského tenisty Daniila Medveděva. To se opět potvrdilo v prvním kole letošního French Open, kdy světová dvojka vypadla s brazilským kvalifikantem Thiagem Seybothem Wildem, kterému patří až 172. místo světového žebříčku. Po pětisetové bitvě prohrál 6:7, 7:6, 6:2, 3:6 a 4:6.

Mnohokrát se Daniil Medveděv nechal slyšet, že antuku nemá rád a neumí se na ní hýbat. Často si na ni velmi hlasitě stěžoval i během samotných zápasů. Svůj první turnaj na drcené cihle vyhrál až letos v Římě, pouhý týden před startem French Open, což ho mohlo nabýt optimismem. Porazil zde třeba Zvereva, Tsitsipase nebo Runeho, čili žádné hráče nižší kategorie. 

V Paříži ale sklapla past už v prvním kole. Proti byl 23letý brazilský kvalifikant Thiago Seyboth Wild, který hrál v hlavní části pavouka na French Open poprvé v kariéře. Úvodní dva sety nabídly velkou bitvu, oba rozhodoval až tiebreak. První set získal na svoji stranu Brazilec, ten druhý zase uzmula světová dvojka, přestože musela odvracet dva setboly. 

Související obsah

​I třetí set šel na stranu Daniila Medveděva. Soupeři hned třikrát sebral podání a vyhrál 6:2. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že je na cestě k očekávanému obratu. To se ale nestalo. Čtvrtou sadu ovládl Brazilec 6:3 a o vítězi tak musela rozhodnout pátá sada. V ní si oba hráči na střídačku brali podání. Rozhodující brejk přišel v sedmé hře, takzvaném "Tildenově gemu". Zbytek zápasu si už Seyboth Wild pohlídal a po životní výhře postoupil do druhého kola. V něm se utká s domácím Halysem, nebo Argentincem Pellou.

1. kolo French Open:

D. Medveděv –⁠ T. Seyboth Wild 6:7, 7:6, 6:2, 3:6, 4:6
Čas zápasu: 4:15

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události