Tenis

Monfils po dojemné výhře v Paříži končí. Kvůli zranění ani nenastoupí

Francouzský tenista Gaël Monfils
Francouzský tenista Gaël Monfils | Zdroj: Profimedia

Francouzský tenista Gaël Monfils v noci z úterý na středu potěšil i dojal fanoušky na French Open, když dokázal otočit v závěrečné sadě téměř ztracený zápas a vyhrál poprvé od narození jeho dcery. Francouzi byli nadšení a jistě se těšili na jeho souboj se světovou šestkou Holgerem Runem. K němu ale nedojde. Monfils se totiž z turnaje odhlásil kvůli zraněné ruce.

Monfils své odhlášení z turnaje oznámil ve středu večer, den po své téměř čtyřhodinové bitvě s Argentincem Báezem. "Fyzicky jsem na tom docela dobře. Za to jsem byl ráno docela rád. Probudil jsem se dobře, ale měl jsem problém se zápěstím, který nejsem schopný vyřešit," řekl na tiskové konferenci.

"Cítil jsem to už během zápasu, vlastně celý zápas. Doktor řekl, že by nebylo dobré hrát s tímto zraněním. Už včerejšek byl velmi riskantní a dnes mi řekl definitivně, že bych měl zastavit," přiblížil své zranění.

Sám tenista neví, na jak dlouho ho zranění vyřadí ze hry, ale doufá, že se stihne vrátit během travnaté sezony. "Myslím si, že kdyby to bylo úplně zničené, tak by to bylo vážnější, ale je to jen částečné. Doktor říkal, že doufá, že budu schopný zahrát si ještě na trávě," dodal.

Související obsah

​Pro francouzské fanoušky je to velké zklamání. Ti hnali aktuálně 394. hráče bouřlivým fanděním za vítězstvím proti 42. hráči světa Báezovi. I když Monfils v rozhodující sadě prohrával 0:4, dokázal ji nakonec vyhrát 7:5 a na kurtu se následně rozplakal. 36letý tenista byl rád, že mohl věnovat první výhru své dceři Skaï, která se jemu a další tenistce Elině Svitolinové narodila loni v říjnu.

Monfils v prvním kole ukázal velkou psychickou odolnost. Právě o mentální stránce v tenise letos ve Snídani promluvili tenista Jiří Lehečka a mentální kouč Jan Mühlfeit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události