Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bývalé Heydrichovo sídlo v Panenských Břežanech - 34
včera 22:39
Panenské Břežany

Takhle to vypadá v zámku, kde žil Heydrich. Je prokletý, věří místní

Do dražby jde jedno z temných míst naší historie, bývalé sídlo nacisty Reinharda Heydricha. Dolní zámek v Panenských Břežanech se nyní bude prodávat i s okolními budovami. Řadu let už je opuštěný. Televize Nova dostala exkluzivní možnost se na místo podívat.

Hotel du Lac v Tunisu
včera 18:08
Plánovaná demolice

Hotel inspiroval Lucase k vozítku ve Star Wars, teď má jít k zemi!

Ikonický hotel v Tunisu, kterým se měla inspirovat i série Hvězdné války, půjde zřejmě k zemi. Podle úřadů už několik let budova chátrá a byla poškozena požárem v roce 2011. Architekti a milovníci brutalismu se proti rozhodnutí vzbouřili.

Bývalé Heydrichovo sídlo
aktualizováno 21.03.
Může být vaše

Tady bydlel Heydrich! Sídlo kata českého národa jde do dražby

Bývalé sídlo zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha jde do dražby. Vyvolávací cena Dolního zámku v Panenských Břežanech je 30 milionů korun. Kulturní památka je dnes v obklíčení plechových hal, které v minulosti sloužily chemikům.

Prásk.tv píše:

Mise nový domov - Rodina Beránkových
čtěte o tématu bydlení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Restaurant v Norsku
21.03.
PODMOŘSKÁ RESTAURACE

Nová podmořská restaurace v Norsku: Najíte se až za deset tisíc!

Vůbec první podmořská restaurace Evropy a zároveň největší podmořská restaurace světa, byla 20. března otevřena v Norsku. Dostala název Under, v anglickém překladu "pod" a v norském zase "zázrak". Architektonický skvost bude sloužit nejen jako restaurace, ale i jako centrum mořského výzkumu.

Zahrádka a zahrádkáři - 3
17.03.
Vzhůru k záhonům

Zahrádkářská sezóna letos začala dřív, obchody jsou úplně plné!

Zahrádkářská sezóna začala asi o čtyři týdny dříve než obvykle. V podstatě hned, jak v nížinách zmizely poslední zbytky sněhu, se obchody pro kutily začaly plnit lidmi. Dodávky posilují i zahradnictví.

2257610
aktualizováno 16.03.
slovensko

Romskou osadu srovnali se zemí. Rodiny učí žít v civilizaci

Romská osada v Dobšinné na východním Slovensku je minulostí. Osm desítek chatrčí srovnali se zemí a obyvatele přestěhovali do dvou nových bytovek. Byty Romům předal osobně ministr dopravy, výstavby a regionálního rozvoje.

IKEA-Kámasútra
16.03.
manuál pro ložnice

IKEA nabízí Kámasútru! Ložnice na pejska nebo švédskou trojku

Švédská společnost IKEA nabízí zákazníkům svou vlastní příručku Kámasútry, která jim může pomoci s navrhnutím jejich ložnice. Manuál je výsledkem desetiletých průzkumů a slibuje nejvyšší úroveň naplnění. Součástí je dvacet návrhů ložnic, a to například "Psí poloha" nebo "Lotus".

Stavba
aktualizováno 11.03.
Stavební povolení

Jeden úřad, jedno razítko. Nový stavební zákon jde na stůl vlády

Novým stavebním zákonem, který by měl zásadně zjednodušit a zrychlit žádosti o stavební povolení, se bude už koncem března zabývat vláda.

Muž si pořídil dinosaura
08.03.
dárek pro vnoučata

Muž si pořídil neobvyklou atrakci! Na zahradě má dinosaura

Muž z Walesu se postaral o pořádnou senzaci nejen pro svou rodinu, ale i okolí. Na své zahradě si totiž postavil obrovského dinosaura. Podle něj to bude skvělý kousek zahradního nábytku. Dinosaurus se stal okamžitě také velkým lákadlem turistů.

Hotel Giraffe Manor - 2
aktualizováno 07.03.
Pobyt na safari

Tady můžete snídat se žirafami! Hotel nabízí jedinečný zážitek

Jedinečný zážitek nabízí hotel v keňské Langatě. Hosté tady mohou snídat se žirafami! Exotická zvířata jsou zvyklá na lidi, a tak se prostě jen natáhnou skrz okno a seberou vám pochoutku z ruky.