Láďa Hruška

NOVÝ RECEPT: Láďa Hruška peče luxusní kuřecí bábovku!

Kuřecí bábovka je netradiční bašta, kterou si můžete připravit třeba k rodinnému obědu nebo pro pohoštění návštěvy. V obou případech to bude zajímavé a chutné překvapení.

Ač se to nezdá, recept není nijak složitý a hlavně ani pracný. Vše stačí poskládat do formy a pouze vložit do trouby. Bábovka samozřejmě není jediná forma, kterou pro pečení můžete použít. Vyberte si formu třeba dortovou, jen už nepůjde o kuřecí bábovku ale dort.
 

SUROVINY:

Zdroj: TN.cz

 

Zvolíme-li tedy formu na bábovku, musíme na její stěny a dno předně vyskládat plátky slaniny. Ty zajistí, že se nám obsah nepřilepí na stěny. Pak přijdou na řadu kuřecí prsa. Nejprve je rozkrojíme na plátky‚ mírně naklepeme‚ osolíme a opepříme.
 

Připravená kuřecí prsa rozprostřeme do bábovkové formy. Na ně pak ještě položíme zbývající plátky slaniny, na kolečka pokrájený salám, pórek, pokrájenou cibulku a papriku. Směs ve formě pak posypeme strouhaným tvrdým sýrem a navrch ještě rozklepneme tři vejce a posypeme pažitkou.
 

Na vejce dáme znovu salám‚ anglickou slaninu, cibulku, pórek a papriku a zbylá kuřecí prsa. Vše zalijeme zbylými třemi vejci, do kterých přimícháme nasekanou pažitku a zbytek strouhaného sýra.
 

A na řadě je už jen pečení. Formu s "bábovkou" pečeme v troubě asi 1‚5 až dvě hodiny při 220 °C. Během pečení bábovku přikryjte pečicím papírem. Hotovou bábovku vyklepněte z formy a jezte buď horkou nebo nechte vychladnout a dejte si ji později studenou třeba s chlebem.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bára Basiková o svém poprvé: Máme vše natočeno!

Helena Vondráčková jak ji neznáte: Peče, vaří, uklízí...

Recept na pravé americké lívance
RECEPT: Chléb bez sacharidů

Recept na snadný čokoládový dort!
Udělejte si bounty tyčinky. RECEPT

Máte problém s máslem? Vyzkoušejte zdravější ghee!
RECEPT na nedělní snídani: Zdravé lívanečky
RECEPT: Mrkvový chleba s kousky čokolády

Další zajímavé recepty najdete na webu Poklička.cz.

Všechny recepty Láďi Hrušky najdete ZDE.

tn.cz / gar

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz